Najnowsze Wyniki/Kalendarz
walka między Verstappenem a Vettelem Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: walka między Verstappenem a Vettelem

F1: Grand Prix Wielkiej Brytanii. Kolizja Vettela z Verstappenem. Fatalny błąd kierowcy Ferrari (wideo)

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Wydarzenia z 37. okrążenia Grand Prix Wielkiej Brytanii długo będą komentowane w świecie F1. Wtedy Sebastian Vettel wjechał w tył samochodu Maxa Verstappena, czym zepsuł występ swój i Holendra. Sędziowie ukarali Vettela za spowodowanie kolizji.

Sporo działo się w niedzielnym wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Wielkiej Brytanii. Po tym jak Antonio Giovinazzi wypadł z toru i doprowadził do pojawienia się samochodu bezpieczeństwa, stawka się wymieszała, co doprowadziło do ciekawych pojedynków.

Za taki należy uznać walkę Sebastiana Vettela z Maxem Verstappenem o trzecie miejsce. Kierowca Ferrari nie popisał się na 37. okrążeniu, bo chciał odbić pozycję Holendrowi na hamowaniu. Zrobił to jednak na tyle niezdarnie, że wjechał w tył jego samochodu.

Czytaj także: Hamilton wziął Williamsa na przejażdżkę

Oba samochody wyleciały z toru, ale były w stanie kontynuować jazdę. U Vettela doszło jednak do uszkodzenia przedniego skrzydła, przez co 32-latek musiał zameldować się u mechaników.

- Co on do cholery zrobił? - pytał Verstappen, podczas gdy Vettel wystosował taki sam komunikat przez radio i był zaskoczony nagłym hamowaniem holenderskiego kierowcy.

Czytaj także: Nowy kandydat do jazdy w Williamsie

Sędziowie uznali Vettela winnym incydentu z Verstappenem i dodatkowo dopisali 10 sekund do jego wyniku. W efekcie Niemiec został sklasyfikowany na 16. miejscu, tuż za Robertem Kubicą.

Oto jak wyglądało zdarzenie pomiędzy Vettelem a Verstappenem:

Czy kara dla Sebastiana Vettela była zasłużona?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL