WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1. Robert Kubica zostaje w Wielkiej Brytanii. Polak weźmie udział w testach opon Pirelli

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
We wtorek i środę na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii odbędą się testy opon Pirelli. Udział w nich wezmą kierowcy Red Bull Racing i Williamsa. Na torze zobaczymy m.in. Roberta Kubicę.

Testy opon Pirelli zaplanowane były w oficjalnym harmonogramie. Odbędą się 16 i 17 lipca na torze Silverstone, na którym w weekend rozegrano wyścig o Gran Prix Wielkiej Brytanii. Dostawca opon - firma Pirelli - nalegała, by w testach udział wzięli kierowcy z doświadczeniem wyścigowym, dlatego na torze zobaczymy zawodników Red Bull Racing i Williamsa.

To oznacza, że opony testować będzie m.in. Robert Kubica. "Williams i Red Bull zostają na Silverstone na dwudniowe testy opon Pirelli na sezon 2020. Pirelli nalega na udział kierowców z doświadczeniem wyścigowym, więc w Williamsie pracą mają dzielić się Russell i Kubica. Testy tradycyjnie we wtorek i środę" - poinformował na Twitterze dziennikarz Mikołaj Sokół.

 

16 lipca na torze pojawią się zawodnicy Williamsa. Oprócz Kubicy będzie to George Russell. Z kolei w środę opony sprawdzać będą najprawdopodobniej Max Verstappen i Pierre Gasly z Red Bulla.

Zobacz także:
Robert Kubica nie chce zwariować. Oczekuje poprawek od Williamsa
Jarosław Wierczuk: Wygrał Mercedes, wygrali kibice. Nie było nudy na Silverstone (komentarz)

ZOBACZ WIDEO: Niezręczne pytanie o przyszłość Roberta Kubicy. Obok siedział sponsor


Komentarze (7):

    Pokaż więcej komentarzy (4)
    PRZEJDŹ NA WP.PL