Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kevin Magnussen i jadący za nim Romain Grosjean Materiały prasowe / Haas / Na zdjęciu: Kevin Magnussen i jadący za nim Romain Grosjean

F1: Haas idzie na wojnę ze sponsorem. Domaga się 35 mln funtów

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Rich Energy opublikowało treść listu, jaki do firmy miał wystosować Haas. Amerykański zespół F1 domaga się odszkodowania w wysokości 35 mln funtów za przedwczesne zerwanie umowy sponsorskiej.

Od kilku dni Rich Energy komunikuje się ze światem za pośrednictwem komunikatów i wpisów w social mediach. To tam ukazała się m.in. informacja o wypowiedzeniu umowy sponsorskiej Haasowi i zaprzestaniu współpracy z zespołem Formuły 1.

Amerykański zespół ją zbagatelizował i podczas ostatniego Grand Prix Wielkiej Brytanii nadal prezentował loga Rich Energy na swoich samochodach (czytaj więcej o tym TUTAJ).

Czytaj także: Sponsor niszczy wizerunek Haasa

Na tym sprawa się jednak nie kończy, bo Rich Energy opublikował list datowany na 11 lipca, który do firmy miała dostarczyć kancelaria prawna Ebury. Z niego dowiadujemy się, że Haas domaga się od swojego sponsora sowitego odszkodowania. Amerykanie wyliczyli swoje straty na kwotę 35 mln funtów.

ZOBACZ WIDEO: Wkurzony Robert Kubica. Wtedy przeklina po włosku


Z dokumentu dowiadujemy się, że umowa pomiędzy Haasem a Rich Energy została podpisana na cztery lata. "Nie może ona zostać rozwiązana bez wypłacenia środków. Haas ma prawo domagać się od Rich Energy zaległych 6 mln funtów oraz kwot należnych mu za sezony 2020 i 2021" - czytamy w piśmie.

Prawnicy kancelarii współpracującej z Haasem w piśmie poinformowali też, że kiepskie wyniki zespołu w F1 nie są powodem do przedwczesnego zakończenia partnerstwa. W kontrakcie nie znalazła się bowiem tzw. klauzula wydajności, która regulowałaby tego typu kwestie.

Czytaj także: Rich Energy może ogłosić upadłość

Haas oczekuje przelewu na kwotę 35 mln funtów do 25 lipca. W przeciwnym wypadku, podejmie kolejne kroki prawne względem swojego sponsora.Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Haas będzie żałować współpracy z Rich Energy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL