Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jan Monchaux Materiały prasowe / Alfa Romeo / Na zdjęciu: Jan Monchaux

F1: Alfa Romeo ma nowego dyrektora technicznego. Ferrari osłabiło siostrzany zespół

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Jan Monchaux od 1 sierpnia przejmie rolę dyrektora technicznego Alfy Romeo. Do tej pory Francuz zajmował stanowisko szefa ds. aerodynamiki. Monchaux zastąpi w roli dyrektora Simone Restę, który przenosi się do Ferrari.

Jan Monchaux pracuje w firmie Sauber Motorsport, która jest odpowiedzialna za wystawianie do rywalizacji w F1 zespołu Alfy Romeo, nie od dziś. Do tej pory był on jednak jedynie szefem działu aerodynamiki. Dotychczasowy dyrektor techniczny Alfy Romeo, Simone Resta podjął decyzję o zmianie barw i powrócił do ekipy z Maranello (czytaj więcej o tym TUTAJ). To spora szansa dla Monchauxa.

- Jestem niezwykle podekscytowany nowym wyzwaniem. Nie mogę się doczekać pracy w innej roli. To bardzo jasny przekaz od kierownictwa, że wierzą oni w dotychczasowy zespół i inwestują w nas. Widzą, jak ciężko pracujemy i dają nam szansę dalszego rozwoju. Jestem przekonany, że przyszłość kroi się w jasnych barwach - wyjaśnił nowy dyrektor techniczny Alfy Romeo w informacji prasowej.

Czytaj także: Rosberg był przy Schumacherze nikim

Szef zespołu, Frederic Vasseur podziękował dotychczasowemu pracownikowi. - Simone był bardzo mocno zaangażowany w nasz projekt. Należy mu się szacunek i słowa uznania. Życzę mu wszystkiego najlepszego na nowej drodze zawodowej. Jeśli chodzi o Jana, to wierzę w niego, stąd dostał swoją szansę - dodał Vasseur.

ZOBACZ WIDEO: #Newsroom. W studiu Robert Kubica i prezes Orlenu

Czytaj także: rasiści atakują Lewisa Hamiltona

- Do tej pory wykonywał świetną robotę w dziale aerodynamiki. Jest profesjonalistą w swojej dziedzinie. Wierzę, że sprawdzi się jako szef techniczny. Nasza wspólna przygoda z pewnością będzie pełna sukcesów - zakończył.

Co ciekawe, odejście Resty z Alfy Romeo spowodowane jest kiepskimi wynikami Ferrari w F1. Ponieważ oba zespoły mają tego samego właściciela (grupa Fiat Chrysler), to podjęto decyzję o powrocie Włocha do pracy w Maranello. Ma on zajmować się budowaniem samochodu z myślą o sezonie 2021.

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy uważasz, że Alfa Romeo poprawi swoje wyniki w drugiej części sezonu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL