Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Max Verstappen Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Max Verstappen

F1: Aston Martin może mocniej zaangażować się w Formułę 1. Nie chce jednak psuć relacji Red Bulla z Hondą

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Nie będziemy niszczyć relacji Red Bulla z Hondą - zapowiada Andy Palmer, dyrektor zarządzający Aston Martina. Brytyjski producent jest gotów zwiększyć swoje zaangażowanie w ekipę Red Bulla, jeśli sytuacja będzie tego wymagać.

W tej chwili Aston Martin jest sponsorem tytularnym zespołu Red Bull Racing. Kontrakt podpisano w momencie, gdy brytyjski producent samochodów brał pod uwagę dołączenie do Formuły 1 w roku 2021 i stworzenie własnego silnika.

Od tamtego momentu sporo się zmieniło, bo Aston Martin zapowiedział, że raczej nie wejdzie do F1 w roku 2021 i nie stworzy nowego silnika. Za to Red Bull podpisał kontrakt z Hondą, która została jego nowym partnerem technicznym i wiele wskazuje na to, że współpraca obu stron będzie mieć długoterminowy charakter.

Czytaj także: Biznesmeni w więzieniach. Najgorsi sponsorzy w F1

Aston Martin jest jednak zadowolony z kooperacji z Red Bullem. Zwłaszcza że obie firmy połączyły siły przy okazji tworzenia modelu Valkyrie, na bazie którego powstać ma samochód wykorzystywany w wyścigach długodystansowych WEC i nowo powstałej klasie hyper car.

ZOBACZ WIDEO: #Newsroom. W studiu Robert Kubica i prezes Orlenu

- Czy gdyby Honda nie pozostała w F1 po roku 2020, to bylibyśmy gotowi wesprzeć Red Bulla? To zależy. Pierwsza myśl jaka się nasuwa to silnik, czy Japończycy nadal będą w stanie go rozwijać. Oni mają więcej pieniędzy i zasobów niż my. Nie mamy co prężyć muskułów i niszczyć relacji Red Bulla z Hondą - powiedział "Autosportowi" Andy Palmer, dyrektor zarządzający Aston Martina.

Palmer zapowiedział, że Aston Martin może pomóc Red Bullowi, gdyby ten tego potrzebował w roku 2021, ale firma oczekuje, że sojusz "czerwonych byków" z Hondą będzie trwać nadal. - Jesteśmy zadowoleni z obecnej współpracy, ale nikt nie wie jakie przepisy będą obowiązywać w roku 2021, które firmy zaangażują się w F1. Jesteśmy gotowi wejść do tego biznesu, ale mamy też nadzieję, że Honda będzie nadal współpracować z Red Bullem - dodał.

Czytaj także: Rosyjski miliarder kwestionuje sprzedaż zespołu F1

Aston Martin w tej chwili skupia się na dołączeniu do wyścigów długodystansowych w roku 2020 za sprawą modelu Valkyrie i temu nadaje priorytet. Wiadomo też, że część pracowników Red Bulla mogłaby wesprzeć brytyjskiego producenta, gdyby wskutek limitów finansowych w F1 ekipa z Milton Keynes musiała zwolnić część personelu.

W tej chwili w F1 oglądamy rywalizację czterech producentów - silniki tworzą Mercedes, Ferrari, Renault oraz Honda. Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy chciałbyś rozszerzenia stawki F1 o nowych producentów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL