Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nico Hulkenberg za kierownicą RenaultMateriały prasowe / Renault / Na zdjęciu: Nico Hulkenberg za kierownicą Renault

F1: Nico Hulkenberg do Haasa, Esteban Ocon do Renault. W tej układance nie ma miejsca dla Roberta Kubicy

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Joe Saward nie wierzy w transfer Estebana Ocona czy też Roberta Kubicy do Haasa. Zdaniem brytyjskiego dziennikarza, do amerykańskiej ekipy trafi Nico Hulkenberg, nad którym zbierają się czarne chmury w Renault.

Haas jest przedmiotem spekulacji transferowych, bo słabe wyniki zespołu w obecnym sezonie F1 mogą sprawić, że Romain Grosjean lub Kevin Magnussen stracą pracę. W trudnej sytuacji znajduje się przede wszystkim Francuz, który w obecnej kampanii zdobył tylko dwa punkty.

- Nie sądzę, aby Grosjean stracił miejsce w Haasie przed końcem sezonu. Musiałby robić jakieś szalone rzeczy. Do takich zaliczam chociażby kolejne kolizje z Magnussenem. Problem polega na tym, że jeśli zwolnisz Grosjeana, to musisz mieć innego kierowcę na jego miejsce - powiedział dziennikarz Joe Saward w podcaście "Missed Apex".

Czytaj także: Racing Point ma problemy ze sponsorem

W ostatnich dniach z Haasem łączono już wielu kierowców. Niektórzy widzieliby w tej ekipie Roberta Kubicę ze względu na wsparcie sponsorskie Orlenu, bo Amerykanie w tej chwili przeżywają problemy z Rich Energy i mogą nie otrzymać pieniędzy obiecanych w umowie sponsorskiej.

ZOBACZ WIDEO: Niezręczne pytanie o przyszłość Roberta Kubicy. Obok siedział sponsor

Media wśród kandydatów do jazdy w Haasie umieściły też Estebana Ocona, po tym jak Francuz otrzymał zapewnienie ze strony Mercedesa, że będzie mógł odejść do zespołu, który korzysta z konkurencyjnych silników.

Saward nie wierzy z tego typu ruchy. Dziennikarz "Motorsport Week" nie daje większych szans Kubicy czy Oconowi na jazdę w Haasie. Jego zdaniem, do amerykańskiej ekipy trafić może za to Nico Hulkenberg. Obecny kontrakt Niemca z Renault wygasa po zakończeniu obecnego sezonu i coraz więcej mówi się o tym, że nie zostanie przedłużony.

Czytaj także: Ocon nie zaprzecza rozmowom z Williamsem

- Słyszałem plotki o Pietro Fittipaldim w Haasie, ale on nie ma superlicencji. Za to Ocon nie pójdzie do Haasa. On czeka na miejsce w Mercedesie i nie będzie marnować czasu na Haasa. Bardziej prawdopodobne jest to, że Grosjeana w tym zespole zastąpi Hulkenberg, a Ocon trafi na wypożyczenie do Renault, które nie przedłuży umowy z Niemcem - dodał Saward.

Czy Robert Kubica trafi do Haasa w sezonie 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

PRZEJDŹ NA WP.PL