Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Williams nakreślił specjalny plan. Robert Kubica jako pierwszy sprawdzi nowe części

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Williams ma określony plan na treningi przed Grand Prix Niemiec. Zespół chce sprawdzić czy nowe części faktycznie poprawiają tempo modelu FW42. Dlatego jako pierwszy otrzyma je Robert Kubica, dopiero później dostanie je George Russell.

Podczas Grand Prix Niemiec na torze Hockenheim zespół z Grove ma do dyspozycji szereg nowych części. Williams chce mieć jednak 100 proc. pewność, że działają one jak należy, dlatego ekipa postanowiła rozdzielić strategie pomiędzy swoich kierowców.

W piątek jako pierwszy z nowych części skorzysta Robert Kubica, podczas gdy George Russell wyjedzie na tor samochodem w starszej specyfikacji. W ten sposób zespół będzie mógł sprawdzić jak nowe elementy wpływają na tempo modelu FW42. Według założeń, mają one być na tyle znaczące, że Williams powinien zbliżyć się do rywali z końca stawki F1.

Czytaj także: Hulkenberg do Haasa, Ocon do Renault. Brakuje miejsca dla Kubicy

Dlatego piątkowe treningi będą bardzo ważne dla Kubicy. Polak, mając do dyspozycji nowsze części, będzie mógł udowodnić, że za kierownicą bardziej konkurencyjnego sprzętu jest w stanie wyprzedzić Russella.

Russell z nowych części skorzysta najwcześniej w sobotę, po tym jak zespół przeanalizuje dane zebrane przez Kubicę w piątkowych treningach i wysłucha opinii 34-latka. Dopiero później zapadnie decyzja, czy obaj kierowcy skorzystają z poprawek w kwalifikacjach i wyścigu.

Czytaj także: Red Bull nie prowadzi rozmów z Vettelem

ZOBACZ WIDEO: Rajd Polski: Habaj najlepszy w RSMP. Marczyk nadal liderem mistrzostw

Czy Williams zbliży się do rywali w Grand Prix Niemiec?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (13):

 • Michal Furmaniak Zgłoś
  W niedzielę Roberto dostanie stare części od Russela
  • wisus54 Zgłoś
   To jest to równe traktowanie Kubicy ? Russell nie może testować nowych części bo?Straci twarz? Jest zbyt młody i niedoświadczony? Słaba dyspozycja zagrozi reklamie Russella jako
   Czytaj całość
   przyszłego mistrza świata? Pani Williams która z odpowiedzi jest prawdziwa?
   • ryb_a Zgłoś
    "Dopiero później zapadnie decyzja, czy obaj kierowcy skorzystają z poprawek w kwalifikacjach i wyścigu". Decyzja już zapadła !!! Jest JEDEN komplet nowych części, póki nie
    Czytaj całość
    zostanie sprawdzony przez obu !! Dlatego Russell "sprawdzi" je w sobotę, by ich nie przekładać ponownie na kwalifikacje i wyścig!
    Wszystkie komentarze (13)

    Komentarze (13)

    ×
     Wszystkie komentarze (13)
     PRZEJDŹ NA WP.PL