Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Grand Prix Niemiec. Daniel Obajtek pogratulował Robertowi Kubicy. Świat pod wrażeniem wyczynu Polaka

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Trzymam kciuki za kolejne sukcesy w pozostałych wyścigach - przekazał Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, po zdobyciu przez Roberta Kubicę pierwszego punktu w obecnym sezonie F1. Pod wrażeniem wyczynu kierowcy Williamsa są też inni.

Robert Kubica został oficjalnie sklasyfikowany na 10. miejscu w Grand Prix Niemiec. Polak po zakończeniu rywalizacji zyskał dwie pozycje wskutek kary dla kierowców Alfy Romeo. Było to równoznaczne ze zdobyciem pierwszego w tym sezonie punktu.

"Robert autorem pierwszego punktu dla zespołu Williamsa! Trzymam kciuki za kolejne sukcesy w pozostałych wyścigach sezonu!" - napisał na Twitterze Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. Firma z Płocka od tego roku jest partnerem Williamsa i Kubicy.

Czytaj także: Robert Kubica nie musi nikomu nic pokazywać

"Robert Kubica ustanawia nowy rekord, jeśli chodzi o najdłuższe oczekiwanie na zdobycie punktów w F1. 8 lat 8 miesięcy i 14 dni. Odkąd skończył Grand Prix Abu Zabi w roku 2010 na piątym miejscu minęło 168 Grand Prix" - poinformował dziennikarz Phillip Horton z "Motorsport Week".

"Naprawdę, jeden z najlepszych wyścigów, pełen wzlotów i upadków, z niesamowitymi kierowcami. Stroll na 4. miejscu, Kubica zdobył punkt. Samochody wyglądały na tak niestabilne, poza kontrolą i niebezpieczne, że naprawdę można było dostrzec talent w tych gościach" - przekazał dziennikarz Paul Wallace.

"To pierwsze punkty Kubicy po powrocie do F1 po ośmiu latach przerwy spowodowanej poważnymi kontuzjami. I pierwsze punkty Williamsa w tym roku" - przypomniał Andrew Benson z BBC.

Czytaj także: Bez kary dla Lewisa Hamiltona

"Kubica w punktach po weryfikacji wyników przez sędziów. Bardzo, bardzo fajnie. Ekscytujący moment! Sezon Williamsa jest katastrofą i nie mają szansy odwrócić jego losów, ale cóż za piękna historia!" - ocenił Tiago Mendonça z "Auto+".

ZOBACZ WIDEO: #Newsroom. W studiu Robert Kubica i prezes Orlenu

Czy jesteś zaskoczony tym, że Robert Kubica zdobył punkt w Grand Prix Niemiec?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL