Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Ross Brawn pogratulował Robertowi Kubicy. "To wielki bodziec dla Polaka i Williamsa"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Chcę pogratulować Robertowi Kubicy pierwszego punktu po powrocie do F1 - przekazał Ross Brawn, dyrektor sportowy F1. Brytyjczyk uważa, że kierowca Williamsa na stałe zapisał się w historii królowej motorsportu.

Pierwszy punkt Roberta Kubicy po powrocie do Formuły 1 jest szeroko komentowany przez ekspertów. Wyczyn kierowcy Williamsa nie umknął też Rossowi Brawnowi, który na łamach oficjalnego serwisu F1 poświęcił sporo uwagi polskiemu kierowcy.

- Chcę pogratulować Robertowi Kubicy pierwszego punktu po powrocie do F1. Niewątpliwie dopisało mu szczęście, biorąc pod uwagę, że w niedzielę musiał czekać niemal do godz. 21. Bo wtedy pojawiła się wiadomość o karze dla kierowców Alfy Romeo. Bez względu na okoliczności, to wielki bodziec dla Polaka i Williamsa - ocenił dyrektor sportowy F1.

Czytaj także: Kubica po latach znów w deszczu

Brawn po raz kolejny przypomniał, że jest pod wrażeniem wyczynu Polaka, który potrzebował ośmiu lat, by wrócić do F1. - To niesamowita opowieść o harcie ducha, wytrwałości i talencie do pokonywania przeszkód, które pozornie są nie do przejścia. Niezależnie od tego jak długo Robert pozostanie w F1, zapisał się w jej historii - dodał.

Brytyjczyk wierzy, że punkt Kubicy zdobyty na Hockenheim będzie też mieć szczególne znaczenie dla Williamsa. - Minął niemal rok odkąd zespół z Grove zdobywał punkty i znajdował się w czołowej dziesiątce na włoskiej Monzy. Ten punkt to nagroda dla całej ekipy, która nigdy się nie poddała i pracuje bez wytchnienia, by odwrócić swoje losy - podsumował Brawn.

Czytaj także: Haas reaguje na problemy z kierowcami

ZOBACZ WIDEO Ekstremalny wysiłek i niepowtarzalne wrażenia. Niecodzienne zawody w Zakopanem

Czy Robert Kubica pozostanie w F1 po sezonie 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • Barłomiej Rej Zgłoś
  zgadzam się będzie do bodziec dla całegi Williamsa... w końcu nie mogą skończyć sezonu z jednym pkt. zdobytym jeszcze przez niebrytyjskiego kierowcę z rentą ... przed ich kreowanym
  Czytaj całość
  następcą Hamiltona.... zrobią wszystko żeby Russell zdobył choć o 1 pkt. wyprzedził Kubicę.... więc jest szansa że w końcu się wezmą za ten złom, znaczy się ich bolid

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL