WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Williams / Na zdjęciu: George Russell

F1: świetlana przyszłość George'a Russella. "Jest lepszy od Roberta Kubicy"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
George Russell jest jedynym kierowcą bez punktów w F1. Mimo to, reprezentant Williamsa zbiera pochlebne opinie za pierwszą część sezonu. - Jest lepszy od Roberta Kubicy - twierdzi David Croft, komentator Sky Sports.

- Bez względu na wszystko, udam się z uśmiechem na twarzy na wakacje - mówił George Russell po kwalifikacjach do Grand Prix Węgier, w których uzyskał 16. czas i był bliski awansu do Q2. Był to pierwszy przebłysk możliwości 21-latka, który przez Brytyjczyków uważany jest za ogromny talent i następcę Lewisa Hamiltona.

- Kiedy jeździsz takim samochodem, jaki w tym roku ma Williams, możesz się porównywać jedynie do kolegi z zespołu. Nawet jeśli Kubica zdobył jedyny punkt dla zespołu w tym sezonie, to Russell jest od niego lepszy. Regularnie i konsekwentnie wygrywa z nim większość pojedynków - ocenił w Sky Sports David Croft, komentator brytyjskiej telewizji.

Czytaj także: Kubica nie jest tylko kierowcą. Przygotowano film o Polaku

Za Russellem przemawiają liczby. Brytyjczyk w każdej tegorocznej sesji kwalifikacyjnej był lepszy od Roberta Kubicy (12:0). Dojeżdżał też do mety przed Polakiem w większości wyścigów (10:2). - Już po 11. sesji kwalifikacyjnej był pewny tego, że wygra tegoroczne pojedynki z Kubicą. To wyjątkowe osiągnięcie i nie powinno się go bagatelizować. Przegrał z Kubicą jedynie w wyścigach we Francji i Niemczech - przeanalizował Croft.

ZOBACZ WIDEO: Wkurzony Robert Kubica. Wtedy przeklina po włosku

Brytyjczyk nie ma wątpliwości, że w dalszej części sezonu to Russell będzie liderem Williamsa i na nim skupi się wysiłek całego zespołu. - Jest bardzo lubiany przez ekipę. Opuścił Węgry z bananem na twarzy, bo dostrzegł, że Williams pod względem technicznym skręcił w dobrą stronę. Po przerwie wakacyjnej zespół powinien być bliżej środka stawki - ocenił Croft.

Czytaj także: Pożar motocykla w padoku na Red Bull Ringu

Komentator Sky Sports uważa, że w niedalekiej przyszłości Russell wyląduje w Mercedesie. - Dopiero co usiadł za kierownicą samochodu, który jest fatalny w prowadzeniu, a wykazał się olbrzymią regularnością. To dobrze wróży jego przyszłości w F1. Jeśli będzie w Williamsie w przyszłym roku, to nie będzie to złym rozwiązaniem. W tym środowisku nadal będzie mógł się rozwijać - podsumował Croft.

Czy George Russell zdobędzie jakiekolwiek punkty w tym sezonie F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (20):

    Pokaż więcej komentarzy (17)
    PRZEJDŹ NA WP.PL