Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Claire WilliamsGetty Images / Octane/Action Plus / Na zdjęciu: Claire Williams

F1: Claire Williams krytykuje zwiększanie liczby wyścigów. Martwi się o przyszłość zespołu

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
W przyszłym roku kalendarz F1 ma się składać z 22 wyścigów. W niedalekiej przyszłości możliwe jest jego wydłużenie o kolejne rundy. To nie podoba się Claire Williams. - Wolałabym mniej wyścigów, bo wtedy zwiększamy popyt - twierdzi Brytyjka.

W sezonie 2021 kierowcy Formuły 1 po raz pierwszy rywalizować będą w Wietnamie. Do tego po latach do kalendarza powróci runda w Holandii. Oczekiwano, że w tej sytuacji z mistrzostwami pożegnają się dwie lokalizacje i wskazywano na Hiszpanię oraz Niemcy.

Tyle że władze Katalonii przegłosowały zwiększenie wsparcia finansowego dla wyścigu organizowanego na torze Catalunya. To przesądziło o pozostaniu Grand Prix Hiszpanii w F1 i poszerzeniu kalendarza o jedną rundę.

Czytaj także: Chadwick domaga się kolejnych ruchów ze strony Williamsa

- Moim zdaniem, powinniśmy mieć maksymalnie 21 wyścigów - stwierdziła Claire Williams, którą cytuje gpblog.com.

ZOBACZ WIDEO Tokio 2020. Dziennikarze WP SportoweFakty wskazali kluczowy element, który zadecydował o awansie. "Niby prosta rzecz"

- Moja subiektywna opinia jest taka, że wyścigów powinno być mniej. Bo wtedy zmniejszamy podaż, a zwiększamy popyt. To podstawy ekonomii. To się tyczy też F1. Bo jeśli umieszczasz w kalendarzu za dużo imprez, to ludzie mają za duży wybór. Muszą wybierać między rundami, a przecież i tak musimy konkurować o zainteresowanie z innymi dyscyplinami, mediami, itd. - wyjaśniła szefowa Williamsa.

Brytyjka nie ukrywa, że wydłużenie mistrzostw o kolejne wyścigi F1 sprawia, że jej zespół musi zastanowić się nad zatrudnieniem nowych osób.

Czytaj także: Świetlana przyszłość Russella w F1

- Personel to inna kwestia. Więcej wyścigów to większa presja na zespole. Może na tym ucierpieć jego wydajność i możliwości pracowników. Bo oni będą jeszcze częściej z dala od domu, od prywatnego życia. Mniejsze zespoły, jak Williams, mają problemy z zarządzaniem wąską kadrą przy 21 wyścigach - podsumowała szefowa stajni z Grove.

Czy popierasz wydłużanie kalendarza F1 o kolejne wyścigi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

 • Ewa Hausner Zgłoś
  Mozna miec takie czy inne zastrzezenia do Claire, ale calkowicie zgadzam sie z Nia jesli chodzi o ilosc wyscigow. Juz teraz, przy 21 wyscigow, ostatni z nich jest na poczatku grudnia.F1 to
  Czytaj całość
  nie tylko bolidy, ale przede wszystkim ludzie, ktorzy bezposrednio dzialaja dla F1, mechanicy, inzynierowie, caly personel pomocnicy w fabrykach, no i oczywiscie kierowcy !To sa zywi ludzie, nie roboty !!!Jeszcze w ubieglym roku, Lewis Hamilton wypowiedzial sie przeciwko zwiekszeniu ilosci wyscigow. Powiedzial wprost, ze zwiekszenie ilosci wyscigow moze byc powaznym powodem do wiekszej ilosci wypadkow na torze, ze wzgledu na przemeczenie kierowcow.
  • Krzysztof 66 Zgłoś
   Szanowna Pani Williams Niech Pani zabiera swoje zabawki i pipulka i spada na swoje podwòrko,a o ekonomi prosze się niewypowiadać bo to widać jak z tã ekonomiã w Pani Teamie
   • Tajfun Zgłoś
    Z takim budżetem biednym nic dziwnego że się martwi, taczki punktów nie przywiozą.

    Komentarze (3)

    PRZEJDŹ NA WP.PL