Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Claire Williams Materiały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Claire Williams

F1: Claire Williams ma wolną rękę w działaniu. "Tata nie kieruje już zespołem"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Mój tata nie kieruje już zespołem - powiedziała Claire Williams. Brytyjka oficjalnie jest jedynie zastępcą szefa w Williamsie, ale to ona pociąga za wszelkie za sznurki i będzie mieć wpływ na wybór składu zespołu na sezon 2020.

Niedawno przy okazji Grand Prix Wielkiej Brytanii w garażach Williamsa można było dostrzec Franka Williamsa. Brytyjczyk ze względu na kiepski stan zdrowia nie może podróżować samolotami, więc domowy wyścig to jedna z nielicznych okazji, by pojawić się w padoku F1.

Formalnie 77-latek zachowuje nadal stanowisko szefa zespołu, a Claire Williams oficjalnie jest jedynie jego zastępcą. Brytyjka w rozmowie z dziennikarzami postanowiła jednak wyjaśnić sytuację i zapewniła, że ma wolną rękę w działaniu.

Czytaj także: Świetlana przyszłość George'a Russella w F1

- Mój tata nie kieruje już zespołem. Oczywiście, informuję go o wszystkim, co dzieje się w ekipie. On doskonale rozumie sytuację. Sam przeżywał trudne czasy z Williamsem - powiedziała Williams, którą cytuje grandpx.news.

- Ludzie myślą, że mój tata jest wściekły na to, co teraz dzieje się z zespołem. Jednak Frank jest realistą. On doskonale rozumie Formułę 1. Wie, że w tym sporcie zaliczasz wzloty i upadki - dodała szefowa stajni z Grove.

To właśnie Brytyjka będzie musiała wziąć na swoje barki odpowiedzialność za wybór składu na sezon 2020. Pewny pozostania w zespole jest George Russell, a o drugie miejsce w fotelu Williamsa mają walczyć Robert Kubica i Nicholas Latifi. Atutem tego drugiego jest pakiet sponsorskiego. Jego ojciec, jeden z najbogatszych Kanadyjczyków, jest gotów wpłacić 30 mln dolarów do budżetu do ekipy.

Czytaj także: Kimi Raikkonen nie słucha inżynierów

Mimo tegorocznych problemów Kubicy, szefowa Williamsa jest jednak zadowolona z jego jazdy. - Potrzebowaliśmy takiego kierowcy jak Robert, bo on ma ogromną wiedzę na temat inżynierii i przekazuje wspaniałe informacje zwrotne. Nie jest to dla niego łatwy sezon. Robert czy George nie są w stanie pokazać pełni umiejętności w tym samochodzie, jaki teraz mamy. Jednak Robert robi wszystko to, czego od niego oczekuję - mówiła ostatnio Williams.

ZOBACZ WIDEO: Podsumowanie tygodnia. Legia Warszawa i dziwne praktyki. Co z formą reprezentantów?Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Williams odbije się od dna w kolejnym sezonie F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

×
    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL