Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nico HulkenbergMateriały prasowe / Renault / Na zdjęciu: Nico Hulkenberg

F1: Esteban Ocon do Renault, Nico Hulkenberg do Haasa. Nie będzie miejsca dla Roberta Kubicy

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Valtteri Bottas pozostanie w Mercedesie, Esteban Ocon trafi do Renault, a Nico Hulkenberg przejdzie do Haasa. Tak mają wyglądać najbliższe ruchy transferowe w F1. Oznacza to, że dla Roberta Kubicy nie będzie miejsca w amerykańskim zespole.

Zdaniem "Bilda", w ostatnich dniach podjęto kluczowe decyzje, co do ruchów transferowych w Formule 1. Mercedes miał postanowić o przedłużeniu kontraktu z Valtterim Bottasem. Równocześnie niemiecki zespół zgodził się oddać Estebana Ocona do Renault. Francuz spędzi w tej ekipie dwa najbliższe sezony i będzie partnerem Daniela Ricciardo.

Transfer Ocona do Renault jest równoznaczny z odejściem Nico Hulkenberga. Niemiec nie pozostanie jednak na lodzie, bo na jego zakontraktowanie miał się zdecydować Haas. Z amerykańskim teamem pożegna się za to zawodzący oczekiwania szefów Romain Grosjean.

Czytaj także: Russell sporo zawdzięcza Hamiltonowi

Postawienie na Hulkenberga sprawia, że maleją szanse Roberta Kubicy na angaż w Haasie. Drugim kierowcą amerykańskiego zespołu w sezonie 2020 powinien być bowiem Kevin Magnussen. Duńczyk przed rokiem podpisał kontrakt, który gwarantuje mu automatyczne przedłużenie współpracy w przypadku spełnienia określonych warunków - zdobycia danej liczby punktów oraz zapewnieniu zespołowi sponsora.

ZOBACZ WIDEO Wkurzony Robert Kubica. Wtedy przeklina po włosku


Duet Hulkenberg-Magnussen w Haasie może jednak budzić spore emocje w sezonie 2020. Niemiec i Duńczyk nie przepadają za sobą, a Hulkenberg kilkukrotnie miał pretensje do rywala o zbyt ostrą jazdę. Po Grand Prix Węgier w roku 2017 doszło nawet do sytuacji, w której Magnussen przerwał wywiad telewizyjny kierowcy Renault i zwrócił się do niego słowa "p…j mi jaja".

Czytaj także: Ferrari tęskni za Michaelem Schumacherem 

Co ciekawe, w tym roku Gunther Steiner kilkukrotnie miał pretensje do swoich kierowców, po tym jak zderzyli się oni na torach w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Wtedy szef Haasa zapowiadał wprowadzenie team orders, aby do takich sytuacji nie dochodziło w przyszłości. Duet Hulkenberg-Magnussen bez wątpienia też zapewni Włochowi sporo powodów do zmartwień. 

Czy Haas słusznie postąpi kontraktując Nico Hulkenberga?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL