Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Pirelli Media / Na zdjęciu: Lewis Hamilton

F1: Lewis Hamilton chce ratować lasy w Amazonii. "Jestem gotowy do działania"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Lewis Hamilton chce pomóc w "jakikolwiek sposób", aby zminimalizować straty, jakie powstały wskutek pożarów lasów deszczowych w Amazonii. Mistrz świata F1 nie chce bowiem patrzeć na to, jak niszczone jest nasze środowisko.

Las deszczowy w Amazonii jest największym lasem tropikalnym na ziemi. Mieści się w nim ponad milion różnych gatunków zwierząt i roślin. Jednak od stycznia do sierpnia nastąpił ogromny wzrost liczby pożarów w tym rejonie. Takich incydentów odnotowano o 84 proc. więcej względem roku 2018.

Co ważne, lasy w Amazonii zapewniają ziemi ok. 20 proc. tlenu. "Jestem zdewastowany, gdy patrzę na obrazki z Brazylii, gdy widzę jak cierpi nasz świat" - napisał na Instagramie Lewis Hamilton, aktualny mistrz świata Formuły 1.

Czytaj także: Tak będzie się prezentować samochód F1 w roku 2021

Kierowca Mercedesa chce zaangażować się w akcję, które miałaby na celu ochronę lasów w Amazonii. "Co minutę niszczony jest teren większy niż boisko do piłki nożnej. Nasz świat musi się zjednoczyć i pomóc. Jeśli ktoś z was jeszcze tego nie zrobił, to ważne abyśmy wspierali działania chociażby ONZ. Jeśli mogę pomóc w jakikolwiek sposób, jestem gotowy - dodał Hamilton.

Pożary w Amazonii to kwestia działalności brazylijskich firm, które zajmują się przemysłem budowlanym czy też hodowlami bydła. Niejednokrotnie wypalają oni celowo kolejne fragmenty lasu, aby zwiększyć sobie przestrzeń do działania.

Czytaj także: Fernando Alonso zszokowany wydmami i piaskiem

Rząd w Brazylii nie jest w stanie kontrolować tego zjawiska, przez co ostatnio lawina krytyki spadła na głowę prezydenta Jaira Bolsonaro.


ZOBACZ WIDEO Robert Lewandowski jeszcze lepszy niż w poprzednim sezonie? "Gnabry i Coman mogą mu w tym pomóc"

Czy apel Lewisa Hamiltona przyniesie pożądany skutek?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL