Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Kubica Materiały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Robert Kubica niepewny przyszłości. "Nie denerwuję się"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- To nie jest tak, że podpisanie kontraktu w listopadzie ubiegłego roku było chciejstwem - wyjaśnił Robert Kubica. Kierowca Williamsa podkreślił, że ponownie należy uzbroić się w cierpliwość, bo jego przyszłość w F1 nie wyjaśni się tak prędko.

W kalendarzu mamy już wrzesień, a niektóre zespoły Formuły 1 kończą już kompletowanie składów na sezon 2020. Przed Grand Prix Belgii wiążące decyzje podjęły Mercedes i Renault, co wywołało efekt domina. Na dalszy rozwój wydarzeń musi czekać Robert Kubica, którego przyszłość w F1 pozostaje niepewna.

Kubica przeżył to już w zeszłym roku. Wtedy umowę z Williamsem podpisał dopiero przy okazji Grand Prix Abu Zabi, które kończy sezon w F1. - To nie jest tak, że ten listopad był wtedy chciejstwem z mojej strony. Tak wyszło. Zobaczymy jak w tym roku wyjdzie - powiedział 34-latek w Eleven Sports.

Czytaj także: Krzysztof Hołowczyc wygrał Baja Poland

Polski kierowca podkreślił, że nie zdradzi żadnych szczegółów negocjacji w F1. - Życzę wam powodzenia - odpowiedział na pytanie Macieja Jermakowa, który chciał wyciągnąć od Kubicy jakąkolwiek informację na temat przyszłości.

- Kibicom życzę cierpliwości. Co dzieje się za kulisami, to niech się dzieje. Ja nie patrzę za okno sąsiadowi, czy myje zęby codziennie rano. Mam jednak nadzieję, że tak. A tak poważnie, już staram się nieco rozluźnić tę atmosferę - dodał Kubica.

Czytaj także: Ricciardo myślał o wycofaniu się z wyścigu

Kierowca Williamsa zapewnił, że pozostaje spokojny i w żaden sposób nie martwi się o swoją przyszłość. - Nie denerwuję się. Pewne decyzje będę musiał podjąć, patrząc na to jakie kierunki są możliwe i co chcę robić. Tyle - podsumował.

ZOBACZ WIDEO Bundesliga. Bayern Monachium gromi mimo słabego początku. Lewandowski z golem przeciw Mainz [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Robert Kubica powinien brać pod uwagę pozostanie w Williamsie na sezon 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL