Najnowsze Wyniki/Kalendarz
tor F1 w SingapurzeMateriały prasowe / Mercedes / Na zdjęciu: tor F1 w Singapurze

F1: rosną problemy przed Grand Prix Singapuru. Zanieczyszczone powietrze, specjalne maski dla kibiców

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Zanieczyszczenie powietrza w Singapurze sprawiło, że przed wyścigiem F1 wprowadzone zostały szczególne środki ostrożności. Władze ostrzegają, że dłuższe przebywanie na zewnątrz może być niezdrowe dla organizmu. Może to wpłynąć na liczbę widzów.

Od początku sierpnia Singapur i okoliczne państwa zmagają się ze sporym problemem. Wszystko z powodu warunków pogodowych panujących w tym rejonie Azji. Powietrze jest bardziej suche niż zwykłe, do tego w niedalekiej Tajlandii doszło do pożarów lasów, co dodatkowo wpływa na stopień zanieczyszczenia. Sytuacji nie ułatwia brak wiatru.

W tej chwili kraje w południowo-wschodniej Azji walczą ze sporym zamgleniem i chmurami, w których znajduje się spora ilość zanieczyszczeń. Władze Singapuru wydały nawet ostrzeżenia przed przebywaniem na zewnątrz.

Czytaj także: Lewis Hamilton zwraca uwagę na niebezpieczeństwo w F1

Nic nie wskazuje na to, aby problemy z zanieczyszczeniem wpłynęły na Grand Prix Singapuru i harmonogram weekendu. Organizatorzy wyścigu F1 mają jednak świadomość tego, że apele o unikanie przebywania na zewnątrz może przyczynić się do mniejszego zainteresowania F1.

ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa Europy siatkarzy. Michał Kubiak rozśmieszony przez kibiców podczas wywiadu. Nie mógł zachować powagi

Kierowcy Formuły 1 również mogą spać spokojnie. Wprawdzie powietrze w Singapurze jest skażone, ale nie na tyle, by kilkugodzinne przebywanie na torze Marina Bay w trakcie treningów czy kwalifikacji wpłynęło negatywnie na ich zdrowie.

"Jeśli ktoś jest wrażliwy na takie zmiany i nie czuje się najlepiej, a dotyczy to zwłaszcza osób starszych, dzieci i osób z przewlekłymi chorobami serca lub płuc, powinien zwrócić się z prośbą o pomoc medyczną" - czytamy w apelu organizatorów Grand Prix Singapuru, jaki umieszczono w "Motorsporcie".

Czytaj także: Robert Kubica czeka na Grand Prix Singapuru

Promotorzy Grand Prix Singapuru poinformowali też, że wskaźnik poziomu zanieczyszczenia powietrza zostanie umieszczony na stronie internetowej wyścigu, w specjalnej aplikacji. Pojawi się też na telebimach zlokalizowanych wokół obiektu.

Ponadto organizatorzy planują zwiększyć liczbę punktów medycznych, w których kibice będą mogli otrzymać pomoc. Dostępne w nich będą m.in. specjalne maski przeciwpyłowe. Fani będą mogli je zakupić "w normalnej cenie", jak zapewnili organizatorzy wyścigu F1.

Kto wygra Grand Prix Singapuru?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL