Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Claire WilliamsMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Claire Williams

F1: Claire Williams podziękowała Robertowi Kubicy. Polak zapowiada nowy rozdział w karierze

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Chcę mu podziękować za jego ciężką pracę - powiedziała Claire Williams. Brytyjka uszanowała decyzję Roberta Kubicy, który postanowił odejść z Williamsa po sezonie 2019. Zespół wkrótce ma ogłosić swoją decyzję, co do składu na rok 2020.

Podczas konferencji prasowej przed Grand Prix Singapuru Robert Kubica potwierdził odejście z Williamsa po sezonie 2019. W tym samym momencie zespół rozesłał do dziennikarzy komunikat prasowy, w którym potwierdził zakończenie współpracy z Polakiem.

- Chcę podziękować Robertowi za jego ciężką pracę. Szanuję jego decyzję o odejściu z zespołu wraz z końcem sezonu. Był dla nas ważnym członkiem ekipy, najpierw jako kierowca rezerwowy i rozwojowy, a następnie jako etatowy w roku 2019 - przekazała Claire Williams.

Czytaj także: Wszystkie grzechy Williamsa w tym sezonie F1

- Dziękuję mu za jego ogromny wysiłek, jaki włożył w pracę i powrót do F1. Życzymy mu powodzenia w przyszłości - dodała szefowa Williamsa.

Również Kubica zdecydował się na kilka ciepłych słów względem zespołu. - Chciałbym podziękować Williamsowi za ostatnie dwa lata. Pomogli mi w powrocie do F1. W tym okresie miałem sporo frajdy ze współpracy z zespołem. Najpierw jako rezerwowy, potem jako kierowca etatowy. Uważam jednak, że nadszedł czas, aby wykonać krok naprzód i zacząć nowy rozdział w mojej karierze - przekazał Kubica.

Czytaj także: Polacy chcą oglądać Kubicę w F1

Williams zapowiedział, że ogłosi skład na sezon 2020 najszybciej jak to tylko możliwe. Głównym kandydatem do zastąpienia Kubicy jest Nicholas Latifi.

ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa Europy siatkarzy. Marcin Komenda znokautowany piłką. Heynen przerwał jego wywiad: "On nie wie, co mówi"

Czy Robert Kubica słusznie postąpił decydując się na zakończenie współpracy z Williamsem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (11):

Wszystkie komentarze (11)

Komentarze (11)

×
    Wszystkie komentarze (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL