Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Kubica (od lewej) i George Russell Materiały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica (od lewej) i George Russell

F1: George Russell skomentował decyzję Roberta Kubicy. "Jesteś legendą"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
"Jesteś legendą" - stwierdził George Russell, po tym jak Robert Kubica ogłosił odejście z Williamsa po zakończeniu obecnego sezonu F1. Brytyjczyk liczy, że wspólnie z Kubicą będą czerpać radość z ostatnich wyścigów F1 w tym roku.

Robert Kubica w czwartek ogłosił odejście z Williamsa po sezonie 2019. Polak potwierdził spekulacje mediów podczas konferencji prasowej przed Grand Prix Singapuru. Wcześniej zorganizowano briefing George'a Russella z dziennikarzami, a zatem młody kierowca nie mógł się wypowiedzieć na temat decyzji Kubicy.

Russell wykorzystał jednak social media, aby skomentować odejście Polaka z Williamsa. "Robert, to była ogromna przyjemność i jesteś legendą pod wieloma względami. Czerpmy radość wspólnie z końcówki sezonu F1" - napisał 21-latek na Instagramie.

Czytaj także: Wszystkie grzechy Williamsa w tym sezonie F1

To nie pierwszy raz, gdy Russell wypowiada się z szacunkiem o swoim starszym koledze z Williamsa. Brytyjczyk m.in. podczas Grand Prix Węgier podczas spotkania z kibicami chwycił za mikrofon i zaczął skandować nazwisko polskiego kierowcy. Chwilę później pod sceną kilka tysięcy fanów z Polski naśladowało Russella.

Russell może być pewny pozostania w Williamsie na kolejny rok. Wprawdzie Brytyjczyk należy do programu juniorskiego Mercedesa, ale przed tym sezonem podpisał ze stajnią z Grove wieloletnią umowę i nawet nie brał pod uwagę zmiany pracodawcy w F1.

Czytaj także: Polacy chcą oglądać Kubicę w F1

ZOBACZ WIDEO: Mistrzostwa Europy siatkarzy. Karol Kłos skomentował mecz z Czarnogórą. "Zrobiliśmy to, co do nas należało"Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy rozumiesz decyzję Roberta Kubicy o odejściu z Williamsa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • A my swoje Zgłoś
  Russell wykorzystał jednak social media, aby skomentować odejście Polaka z Williamsa. "Robert, to była ogromna przyjemność i jesteś legendą pod wieloma względami. Czerpmy radość
  Czytaj całość
  wspólnie z końcówki sezonu F1" - napisał 21-latek na Instagramie.Instagram wszystko przyjmie. To była ogromna przyjemność objeżdżać cię za każdym niemal razem, pomyślał George. Jesteś legendą pod wieloma względami, a zwłaszcza pod względem liczby zajętych ostatnich lokat, pomyślał. Następnie mając na uwadze kolejne ostatnie pozycje, które niechybnie zajmie kapusta, oraz wyrzucenie go z teamu napisał. Wspólnie czerpmy radość z końcówki sezonu.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL