Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Daniel Ricciardo na torze w SingapurzeMateriały prasowe / Renault / Na zdjęciu: Daniel Ricciardo na torze w Singapurze

F1: Grand Prix Singapuru. Daniel Ricciardo wykluczony z kwalifikacji. Robert Kubica zyskał pozycję

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Daniel Ricciardo został wykluczony z wyników kwalifikacji do Grand Prix Singapuru. Sędziowie dopatrzyli się w jego samochodzie naruszenia przepisów dotyczących MGU-K. W ten sposób jedną pozycję na starcie do wyścigu F1 zyskał Robert Kubica.

W kwalifikacjach do Grand Prix Singapuru Daniel Ricciardo uzyskał ósmy wynik. Australijczyk będzie musiał jednak zapomnieć o tym rezultacie, bo w sobotni wieczór sędziowie dokładnie przyjrzeli się jego Renault i dopatrzyli się nieprawidłowości w działaniu MGU-K. Za to 30-latek został wykluczony z rezultatów czasówki.

W uzasadnieniu decyzji stewardów czytamy, że odnotowano przekroczenie dopuszczalnego limitu mocy w MGU-K zamontowanym w pojeździe Ricciardo. "Metoda, dzięki której sprawdzany jest ten limit, jest doskonale znana zespołom. Renault nie zakwestionowało faktu, że samochód przekroczył limity, ani też sposobu kontroli" - napisali sędziowie.

Czytaj także: Robert Kubica odrzuca teorie ekspertów

Renault próbowało się bronić w dyskusji z sędziami i podawało dwa argumenty. Nadwyżka mocy była minimalna i nie dała Ricciardo żadnych korzyści. Do nieprawidłowego działania MGU-K doszło w Q1, a więc w pierwszej części kwalifikacji i na dodatek nie podczas najlepszego okrążenia Ricciardo w tej fazie czasówki.

Mimo to, sędziowie postanowili odrzucić argumenty Renault i zdyskwalifikować Ricciardo. W tej sytuacji Australijczyk będzie musiał ruszać do wyścigu F1 z pit-lane.

Czytaj także: Orlen wycisnął maksimum z obecności w F1

Na karze dla Ricciardo skorzysta Robert Kubica. Kierowca Williamsa ukończył kwalifikacje do Grand Prix Singapuru na ostatniej pozycji, ale wskutek sankcji dla Australijczyka przesunie się na 19. pole startowe.

ZOBACZ WIDEO: #Newsroom. W studiu Robert Kubica i prezes Orlenu

Czy Daniel Ricciardo zdobędzie punkty w Grand Prix Singapuru?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

 • Paweł Cwalina Zgłoś
  Hulkenberg o swojej przyszłości: Obecny kierowca Renault został zapytany o możliwość jazdy w Williamsie. Odpowiedział: "Nie chcę żeby to zabrzmiało jak krytyka Williamsa, ale
  Czytaj całość
  moje pozostanie w F1 musi mieć sens. Po 10 latach tu spędzonych jazda na końcu stawki nie ma takiego sensu". Nareszcie inny zawodnik F1 otwarcie powiedział prawdę o bolidach Williamsa.
  • A my swoje Zgłoś
   Był Grunwald i wrzesień i było LeninoBył Narvik i Arnhem i Monte CassinoI orzeł Orlenu z podniesioną przyłbicąA wszystko zje......Ali Obajtek z Kubicą!
   • jotwu Zgłoś
    Nic mu to nie da.I tak będzie ostatni.

    Komentarze (3)

    PRZEJDŹ NA WP.PL