Najnowsze Wyniki/Kalendarz
George RussellMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: George Russell

F1: George Russell o różnicy między nim a Robertem Kubicą. Brytyjczyk lepiej wykorzystuje opony

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Lepiej rozumiemy zachowanie opon - twierdzi George Russell. Brytyjczyk w tym upatruje swoją przewagę nad Robertem Kubicą i wierzy, ze przy odpowiednich warunkach może powalczyć o dobry wynik w wyścigu F1 o Grand Prix Singapuru.

W większości wyścigów F1 w tym roku George Russell osiągał lepsze wyniki od Roberta Kubicy, a zdaniem brytyjskiego kierowcy wynika to z lepszego zrozumienia opon i pełnego wykorzystania ich potencjału.

- Lepiej rozumiemy ich zachowanie, co musimy zrobić na danym obiekcie, aby wykorzystać ich potencjał. Wpływ na to ma też temperatura - powiedział Russell, cytowany przez gptoday.net.

Czytaj także: Williams nie przyznał się do błędu

Russell podkreślił, że opony Pirelli są bardzo kapryśne i zmuszenie ich do odpowiedniej pracy jest niezwykłym wyzwaniem. - To jest trudne. Jeśli umieścisz je w odpowiednim oknie, to od razu wręcz latasz po torze. Jeśli tego nie zrobisz, to zostajesz daleko z tyłu - dodał 21-latek.

ZOBACZ WIDEO Mistrzostwa Europy siatkarzy. Leon zachwycony kibicami. "Uwielbiam gdy skandują moje nazwisko!"

Młody kierowca Williamsa ustawi się na przedostatnim polu startowym w Grand Prix Singapuru. Russell jest jednak przekonany, że może powalczyć o dobry wynik. - Jeśli inni kierowcy źle zrozumieją zachowanie opon, a my dobrze, to możemy to wykorzystać. Singapur jest wyjątkowy. Mamy tu długie okrążenie, trzy kręte sektory i w nich można sporo wygrać, ale też przegrać - stwierdził Russell.

- Musisz iść na pewne kompromisy. Nie możesz przesadzić z oponami na początku okrążenia, ale musisz też je umieścić w odpowiednim oknie pracy pod koniec "kółka". Chodzi o to, aby trafić w szczytową przyczepność. To jest dziwne, bo na większości torów chcesz mieć idealną przyczepność już od pierwszego zakrętu - wyjaśnił.

Czytaj także: Jakub Przygoński wygrał Jordan Baja

Mimo lepszej formy od Kubicy w większości wyścigów, to Polak ma punkt na swoim koncie. Brytyjczyk nie jest rozczarowany tym faktem. - Ani ja, ani Robert nie chcemy zdobywać punktów wskutek wypadków czy też dyskwalifikacji innych kierowców. Chcielibyśmy zdobyć punkty na torze, ale niestety w tej chwili mamy swoje problemy. Jesteśmy świadomi swojego miejsca w szeregu, dlatego nie będę rozczarowany, jeśli skończę sezon bez punktu - podsumował Russell.

Czy Robert Kubica ukończy Grand Prix Singapuru przed Georgem Russellem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

 • wisus54 Zgłoś
  Bardzo długa wypowiedź Russella i ani słowa prawdy. Różnica w kolejności na mecie Kubicy i Russella wynika nie z ogumienia na którym Russell nie zna się absolutnie jeśli twierdzi, że
  Czytaj całość
  jest to ten powód a z różnicy specyfikacji pojazdów inne silniki jakimi dysponowali kierowcy Williamsa widać to po prędkościach maksymalnych uzyskiwanych na prostych. Po drugie każdy kierowca chce zdobywać punkty w F1 i nie jest mu obojętne czy je zdobył czy nie.
  • wisus54 Zgłoś
   Kubica więcej zdążył zapomnieć na temat wykorzystania ogumienia i optymalnej temperatury na torze niż Russell kiedykolwiek na ten temat zdąży się dowiedzieć. Znów jakiś entuzjasta
   Czytaj całość
   niepotwierdzonego talentu Russella rozgłasza bzdury.
   • A my swoje Zgłoś
    kubica też jest lepszy od Russella, bo zawsze jest ostatni, a George nie.
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL