Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Haas widzi Roberta Kubicę u siebie. Miałby jeździć w piątkowych treningach

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Robert Kubica po zakończeniu sezonu w Williamsie będzie miał prawdopodobnie większy wybór w związku z tym, co będzie robić w przyszłym roku. Oprócz Racing Point zainteresowanie Polakiem wykazuje Haas.

Od momentu, kiedy Robert Kubica poinformował, że nie pozostanie w Williamsie, rozpoczęły się spekulacje w związku z tym, kto będzie jego nowym pracodawcą.

W niedzielny poranek Andrew Benson z BBC poinformował, że Kubica porozumiał się z Racing Point, co do roli kierowcy rezerwowego. Według dziennikarza to sam Lawrence Stroll (właściciel zespołu - przyp. red.) miał o tym mówić.

Czytaj też:
-> F1: Robert Kubica blisko Racing Point. Miał to potwierdzić sam Lawrence Stroll
-> Williams nie przyznał się do błędu

Kilka godzin później na łamach pl.motorsport.com pojawił się wywiad z Guntherem Steinerem, który potwierdził, że zespół Haas jest zainteresowany Kubicą. Polak miałby zostać kierowcą testowym.

ZOBACZ WIDEO: Wkurzony Robert Kubica. Wtedy przeklina po włosku

- Rozmawiamy z nim. Zawsze dużo rozmawiam z ludźmi, by poprawić sytuację. Natomiast jeszcze nie wiem nic na pewno. Musimy z nim uzgodnić, czy chce to robić - wyjawił szef Haasa.

Kubica miałby pracować głównie w symulatorze, a ponieważ wiadomo, że nie do końca by mu to odpowiadało, to Gunther Steiner chce mu zaoferować jazdy w piątkowych treningach.

Według Włocha atutem Kubicy jest doświadczenie i fakt, że uznawany jest za jednego z najlepszych kierowców testowych.

Czy Robert Kubica sprawdziłby się w Haasie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

 • bianko Zgłoś
  Wierzę w to, że Robert otrzyma taką ofertę, z której będzie zadowolony i będzie mógł się ścigać w normalnym bolidzie.
  • DesmondMiles Zgłoś
   Na tą chwilę Haas wydaje się lepszym rozwiązaniem niż Raicing Point, w przypadku słabej jazdy Romana mogą posadzić Roberta na jeden czy dwa wyścigi i może im to wypalić.
   • aproxx Zgłoś
    A juz myslalem, ze prywatna klinika chirurgiczna proponuje zydowi darmowe pomniejszenie nosa w ramach funduszy europejskich. Gortrat tez by sie zalapal.

    Komentarze (3)

    PRZEJDŹ NA WP.PL