Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1. "Szkoda, że tracimy Roberta Kubicę". Williams żałuje decyzji

Dawid Borek
Dawid Borek
- Szkoda, że go tracimy - mówi o odejściu Roberta Kubicy z Williamsa Dave Robson, starszy inżynier zespołu. - On wciąż ma wiele do zaoferowania - podkreśla.

Polski kierowca oficjalnie poinformował, że w sezonie 2020 nie będzie kierowcą Williamsa. Celem Roberta Kubicy jest pozostanie w F1 w roli zawodnika rezerwowego (Racing Point, Haas?), przy równoczesnych startach w innej serii wyścigowej. Najwięcej w tym kontekście mówi się o niemieckim DTM.

- Jego wkład jest ogromny. Ma wszystko czego może potrzebować, by być kierowcą z sukcesami, a powrót do sportu jest niesamowity. Wykonuje świetną pracę, a wkład, który wnosi zarówno w atmosferę, jak i sprawy techniczne jest naprawdę ważny. Szkoda, że go tracimy - mówi dla pl.motorsport.com Dave Robson, starszy inżynier Williamsa.

Zwraca uwagę na to, że Robertowi Kubicy w tym sezonie na pewno nie pomógł brak konkurencyjnego samochodu. Zaznacza jednak, że polski kierowca mimo tego nie stracił pozytywnego nastawienia, wnosząc przy tym do zespołu ogromną wiedzę techniczną.

Jest ponadto przekonany, że Polak poradzi sobie w nowym wyzwaniu. - On wciąż ma wiele do zaoferowania. Nie sądzę, by miał problemy w którejkolwiek z największych serii. Nadal ma jakość, która jest potrzebna, zdecydowanie - przekonuje Dave Robson.

Robert Kubica był związany z Williamsem przez ponad dwa lata. Już pod koniec 2017 roku odbywał testy z zespołem z Grove, który jako jeden z nielicznych uwierzył w to, że Polak po wypadku rajdowym i tylu latach nieobecności w F1 może ponownie rywalizować na najwyższym poziomie.

Zobacz też:
F1: inspirujący sukces Roberta Kubicy. Polak ma powody do dumy
F1: George Russell chwali Roberta Kubicę. "To jeden z najlepszych kierowców w F1"

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Karol Zalewski rozpętał burzę. Tomasz Majewski odpowiada

Czy Williams dużo traci na odejściu Kubicy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

 • Ewa Hausner Zgłoś
  " ... Williams żałuje decyzji ..." ????A jakiejz to decyzji zaluje Williams ? Chyba tylko takiej, ze nie dal Polakowi konkurencyjnego samochodu, ktorym moglby udowodnic, ze
  Czytaj całość
  jest nadal znakomitym kierowcom :)
  • Mieczysław Mystkowski Zgłoś
   Angole mają to we krwi że tylko oni są najlepsi a resztę traktują jak niewolników. II wojna światowa pokazała ich podejście do Polaków. Nasi piloci uratowali ich od totalnej klęski,
   Czytaj całość
   nasi kryptolodzy zrobili więcej niż trzy dywizje. Skutek taki że jeszcze niedawno spłacaliśmy tzw. dług za nasze wojska które były tworzone na ich terenie i walczyły o wolność jak się okazało tylko Anglii. Nawet nie zaprosili na defiladę zwycięstwa.
   • misiekantypis Zgłoś
    Trzeba było nie Faworyzować Brytola za Polskie pieniążki !!!! Teraz niech Russel sypnie mamonką !
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    PRZEJDŹ NA WP.PL