Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Robert Kubica czeka na Grand Prix Rosji. Polak zmierzy się z nieznanym sobie torem

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Odkrywanie nowego toru zawsze jest interesujące - mówi Robert Kubica przed Grand Prix Rosji. Kierowca Williamsa nie miał okazji rywalizować w Soczi, bo obiekt ten zagościł w F1 w okresie, gdy Kubica był nieobecny w królowej motorsportu.

Formuła 1 nie zwalnia tempa. Zaraz po Grand Prix Singapuru stawka F1 przeniosła się do Rosji, gdzie już w najbliższy weekend będzie walczyć o kolejne punkty w tym sezonie. Rywalizacja w Grand Prix Rosji będzie ciekawym przeżyciem dla Roberta Kubicy, który do tej pory nie miał okazji ścigać się po torze w Soczi.

- Byłem w Rosji, ale jako kierowca rezerwowy w zeszłym roku. Wiem, jak wygląda ten tor, ale nigdy na nim nie jeździłem. Odkrywanie nowego obiektu zawsze jest interesujące. To będzie cenne doświadczenie. Mam nadzieję, że okaże się przyjemny i fajnie będzie się na nim jeździć - przekazał Robert Kubica przed Grand Prix Rosji.

Czytaj także: Spłonęła ciężarówka polskiego zespołu 46Team. Ogromne straty

W nieco innej sytuacji znajduje się George Russell, który miał okazję ścigać się w Soczi, bo odbywają się tam wyścigi niższych kategorii. - Mam dobre wspomnienia z Rosji, bo przed rokiem właśnie tam dowiedziałem się, że będę kierowcą Williamsa. Ten tor jest wyjątkowy, a poza tym weekend w Singapurze był dla nas dość obiecujący. Dlatego nie mogę się doczekać, by sprawdzić czy jesteśmy w stanie ponownie wykazać się lepszym tempem - stwierdził Russell.

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Karol Zalewski rozpętał burzę. Tomasz Majewski odpowiada

W poprzedni weekend F1 gościła jednak na ulicznym i wąskim torze w Singapurze. Pod tym względem obiekt w Rosji mocno różni się od Marina Bay. Choćby ze względu na obecność prostych, na których można stosunkowo łatwo wyprzedzać. - Aby tak było, trzeba dobrze przejechać sektor trzeci pełen zakrętów. W efekcie wyprzedzanie w Soczi wcale nie jest takie łatwe, jak mogłoby się wydawać - zapewnił Dave Robson, starszy inżynier wyścigowy Williamsa.

Czytaj także: Robert Kubica odzyskał uśmiech

- Pirelli na Grand Prix Rosji przygotowało takie same opony jakie mieliśmy ostatnio we Włoszech. To jak będą się zachowywać zależeć będzie od temperatur panujących w Rosji. Wydaje się jednak, że nie powinny sprawiać nam problemu - podsumował Robson.

Czy Robert Kubica ukończy Grand Prix Rosji przed Georgem Russellem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

 • Tajfun Zgłoś
  Wydawało mi się , że człowiek może się intelektualnie rozwijać . W najgorszym przypadku stać w miejscu ale czytając wypociny naszych trolli stwierdzam , że również można się
  Czytaj całość
  cofać intelektualnie.Żeby chociaż merytorycznie mieli odmienne zdanie, a to jak przejazd szambiarki. Dużo hałasu i jeszcze więcej smrodu.
  • A my swoje Zgłoś
   Mam nadzieję, że okaże się przyjemny i fajnie będzie się na nim jeździć - przekazał Robert Kubica przed Grand Prix Rosji. I tego mu życzę, bo to przecież ostatni raz. Następnym
   Czytaj całość
   razem niech sam sobie sponsoruje swoje hobby. Może tatuś ma jeszcze zdolność kredytową, czy już się zarżnął na maksa? Pewnie chłop sobie mikrofalówki na raty nie może teraz kupić. Oj, kapusto krakowska, synu marnotrawny.
   • yes Zgłoś
    "Kubica czeka na Grand Prix Rosji" - inni też czekają.Nic samo nie spada z nieba.

    Komentarze (3)

    PRZEJDŹ NA WP.PL