Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Grand Prix Rosji. Robert Kubica z nowym silnikiem. Kara dla polskiego kierowcy stała się faktem

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Robert Kubica doczekał się nowego silnika. Mercedes przygotował dla kierowcy Williamsa nową jednostkę na Grand Prix Rosji. Jest to maszyna w najnowszej specyfikacji. Oznacza to, że Kubica zostanie ukarany przed niedzielnym wyścigiem F1.

W Grand Prix Belgii pod koniec sierpnia Mercedes wprowadził do obiegu nowe silniki w trzeciej specyfikacji. Miały one gwarantować lepsze osiągi i większą niezawodność. Tyle że już w kwalifikacjach jednostka spalinowa eksplodowała w samochodzie Roberta Kubicy. Podobne problemy spotkały też Sergio Pereza z Racing Point.

Wtedy okazało się, że Mercedes nie ma tylu części zamiennych, aby przygotować kolejne silniki w najnowszej specyfikacji dla kierowców Williamsa i Racing Point. Dlatego Kubica w dalszej części weekendu F1 w Belgii, Włoszech i Singapurze musiał korzystać ze starej, mocno używanej jednostki. Miało to wpływ na jej moc, bo przejechała ona sporo kilometrów.

Czytaj także: Kubica skomentował zainteresowanie ze strony Haasa

Jednak w Grand Prix Rosji Kubica w końcu doczekał się od Mercedesa nowego silnika. Jest to maszyna w najnowszej specyfikacji. Polak przed wyścigiem F1 w Soczi otrzyma nie tylko nową jednostkę spalinową, ale też turbosprężarkę oraz generator mocy MGU-H.

Skorzystanie z nowych komponentów jest równoznaczne z karą dla Kubicy, bo przekroczył on regulaminowy limit trzech silników na sezon. Polak zostanie karnie przesunięty na tyły stawki F1 na starcie wyścigu o Grand Prix Rosji. Biorąc jednak pod uwagę formę Williamsa, nie ma to większego znaczenia dla Kubicy.

Czytaj także: Robert Kubica tryska dobrym humorem

Biorąc pod uwagę praktyki stosowane w F1, nowy silnik w samochodzie Kubicy zostanie zamontowany najpewniej w sobotę. W piątek podczas treningów zespoły zwykle korzystają z używanych jednostek.

ZOBACZ WIDEO ME siatkarzy. Polska - Słowenia. Fabian Drzyzga: Zagraliśmy bardzo słabo. Mecz był do wygrania

Czy Robert Kubica ukończy Grand Prix Rosji przed Georgem Russellem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (13):

 • wisus54 Zgłoś
  Nie montuje się w samochodzie silnika nowej generacji aby jego osiągi były słabsze. No chyba że tak jest w Williamsie co przy ich wynikach byłoby nawet prawdą.
  • wisus54 Zgłoś
   Przecież do tej pory Williams twierdził że pojazdy obu kierowców są identyczne i bezczelnie porównywał osiągnięcia obu kierowców. Twierdząc że Kubica znów przegrał z Russellem.
   Czytaj całość
   Dziennikarze brytyjscy rozpisywali się jaki to diament jest w ekipie skoro wygrywa za każdym razem z Kubicą. Inżynierowie Williamsa twierdzili że słabsza jazda Kubicy to efekt lepszego wykorzystania możliwości ogumienia przez Russela. A okazuje się że Kubica miał dwusuw od Syrenki zamontowany.
   • wisus54 Zgłoś
    Ciekawe dlaczego kara nie jest dla Mercedesa to oni wyprodukowali wadliwy silnik. Znów kowal zawinił cygana powiesili.
    Wszystkie komentarze (13)

    Komentarze (13)

     Wszystkie komentarze (13)
     PRZEJDŹ NA WP.PL