Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Kubica Materiały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Grand Prix Rosji. Robert Kubica narzeka na samochód. "To jeden z najgorszych dni w tym roku"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- To był jeden z najgorszych dni w samochodzie w tym roku - powiedział Robert Kubica po treningach przed Grand Prix Rosji. Kierowca Williamsa dwukrotnie zamykał stawkę F1 i skończył dzień z czasem o sekundę gorszym od George'a Russella.

- Czułem się dobrze, ale nie było przyczepności i stabilności. To był jeden z najgorszych dni w samochodzie w tym roku - przyznał bez ogródek Robert Kubica w rozmowie z Eleven Sports. Polak w obu sesjach treningowych zamknął stawkę F1. Co niepokojące, znacząco wzrosła jego strata do George'a Russella. Jeszcze po porannej sesji Kubicę i Russella dzieliło 0,150 s. W popołudniowym treningu było to już 1,023 s.

- Tor jest ciekawy, chociaż pierwsza część jest podobna. Wszystkie zakręty są krótkie. Dla naszego samochodu stanowią duże wyzwanie, bo trzeba w nie wchodzić z dużą prędkością. Przez to, że są krótkie, trzeba w nich szybko skręcać. W tych warunkach trzeba mieć sporą stabilność. My jej nie mamy - dodał Kubica w rozmowie z Patrykiem Mirosławskim.

Czytaj także: Kubica skomentował zainteresowanie ze strony Haasa

Kubica począwszy od Grand Prix Rosji zaczął korzystać z nowego, poprawionego silnika Mercedesa. Nie zmieniło to jednak zbytnio jego sytuacji. - Nie czułem różnicy. Jeździmy na zupełnie innym torze, gdzie korzysta się z innego mapowania silnika. Nie ma się co koncentrować na tym, że mam nowy silnik. Musimy się skupić na tym, by auto trzymało się toru - stwierdził 34-latek.

ZOBACZ WIDEO: #Newsroom. W studiu Robert Kubica i prezes Orlenu

Wymiana jednostki napędowej sprawi, że Kubica w niedzielę ustawi się na końcu stawki F1. Polak ma jednak świadomość, że nawet gdyby nie dostał kary za wymianę silnika, to najpewniej ruszałby do wyścigu z ostatniego rzędu startowego. - Kara mało zmieni. Niestety. Dużo będzie zależało od pogody, ale zobaczymy co ona nam przyniesie - ocenił Kubica.

Czytaj także: Robert Kubica tryska dobrym humorem

Polak nawiązał też do swojego czwartkowego wyjścia na mecz hokeja, na który wybrał się wspólnie z Georgem Russellem (czytaj więcej o tym TUTAJ). - Hokej był fajny. Na torze w piątek było ślisko jak na lodowisku. Okazało się, że to była przystawka do tego, co mnie czekało w treningach - podsumował Kubica.Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy jesteś rozczarowany wynikiem Roberta Kubicy w piątkowych treningach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

 • Williams olewał Roberta wcześniej, będzie olewał i teraz. Taki ciulowy zespół. Dobrze, że odchodzi od nich.
  • No, ale przecież on się odblokował po rozwiązaniu umowy. Nawet podobno się zaczął uśmiechać? To jakieś bzdury były, bo jak zwykle narzeka. Najgorszy dzień w aucie w tym roku. Pewnie
   Czytaj całość
   hemoroidy? Poduszkę sobie podłóż i weź proctoglywenol, albo hemorectal w czopkach. To ci nie pomoże ( bo nic ci juź nie pomoże), ale będą ,, efektowne bączki", o których kuczera z uwielbieniem napisze.
   • Alfer 2015 Zgłoś
    ...Zauważyłem pewną, niepokojącą prawidłowość ...otóż wszystkie zakręty , które pokonuje RK są takie, jakieś krzywe , co musi mu w znacznym stopniu utrudniać kierowanie pojazdem
    Czytaj całość
    i osiąganie jeszcze lepszych wyników...gdyby te zakręty były proste, to zakładam ,że zupełnie inaczej kształtowałaby się sytuacja RK w tym sezonie F-1 ...prawdę mówiąc , te krzywe zakręty to chyba sprawka zazdrosnej i lękliwej konkurencji...

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL