Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Max VerstappenMateriały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Max Verstappen

F1: Grand Prix Rosji. Kierowcy Red Bulla i Toro Rosso dołączyli do Roberta Kubicy. Kary za wymianę silników

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Robert Kubica nie jest jedynym kierowcą ukaranym przed Grand Prix Rosji. Sankcje za wymianę silników czekają też reprezentantów Red Bulla i Toro Rosso - Maxa Verstappena, Alexandra Albona, Pierre'a Gasly'ego i Daniiła Kwiata.

Honda obecnie korzysta z czwartej specyfikacji swojego silnika. Pojawił się on w samochodzie Daniiła Kwiata przy okazji Grand Prix Belgii. Później otrzymali go też Alexander Albon, Pierre Gasly oraz Max Verstappen. Chociaż Japończycy nie przygotowali żadnych poprawek swojej jednostki, to przed Grand Prix Rosji wymieniono maszyny u całej czwórki.

To element taktyki Hondy, która chce uniknąć kar dla kierowców Red Bull Racing i Toro Rosso przy okazji swojego domowego wyścigu w Japonii. Producent zmniejszy też ryzyko wystąpienia usterki w samochodach obu ekip podczas Grand Prix Japonii.

Czytaj także: Kwiat bierze pod uwagę celowe złamanie przepisów w F1

Ponadto cała czwórka zwiększy w ten sposób zapas silników na ten rok i wiele wskazuje na to, że uniknie już kar za wymianę komponentów w kolejnych tygodniach.

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Karol Zalewski rozpętał burzę. Tomasz Majewski odpowiada

Kara w przypadku Grand Prix Rosji nie ma aż tak negatywnych skutków dla Verstappena i reszty, bo na torze w Soczi stosunkowo łatwo się wyprzedza. Dlatego kierowcy Red Bulla i Toro Rosso powinni szybko przebić się do czołówki F1.

W przypadku Verstappena, Albona i Gasly'ego wymieniono tylko silnik spalinowy, co oznacza dla nich karne przesunięcie o pięć pozycji. Gorsza jest sytuacja Kwiata, u którego wymieniono większość komponentów jednostki napędowej. Oznacza to dla Rosjanina start z końca stawki.

Czytaj także: Correa nie zgodził się na amputację stopy

Przy okazji Grand Prix Rosji karę otrzymał też Robert Kubica. To konsekwencja wymiany silnika, który uległ uszkodzeniu w sierpniu podczas Grand Prix Belgii (czytaj więcej o tym TUTAJ). Tym samym kierowca Williamsa razem z Kwiatem stworzy ostatni rząd startowy w niedzielnym wyścigu F1 na torze w Soczi.

Czy Max Verstappen, mimo kary za wymianę silnika, jest w stanie wygrać GP Rosji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL