Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Grand Prix Rosji. Robert Kubica nie ukończył wyścigu. "Nie wiem, dlaczego zespół kazał mi zjechać z toru"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Robert Kubica nie ukończył wyścigu F1 o Grand Prix Rosji. Swój bolid wcześniej rozbił też George Russell. Po raz pierwszy w tym sezonie obaj kierowcy Williamsa nie dojechali do mety.

29. okrążenie Grand Prix Rosji było decydujące dla Williamsa. Najpierw w barierach wylądował George Russell, a po chwili zobaczyliśmy Roberta Kubicę zjeżdżającego do alei serwisowej i parkującego w garażu. Tym samym po raz pierwszy w tym sezonie obaj kierowcy Williamsa nie ukończyli wyścigu F1.

Do wypadku Russella doszło wskutek awarii hamulców. Szybka reakcja i nakazanie zjazdu Kubicy do alei serwisowej zdają się sugerować, że zespół obawiał się podobnej usterki u Polaka.

Czytaj także: Władimir Putin zakochany w F1

- Nie wiem, dlaczego zespół kazał mi zjechać z toru - powiedział Kubica dziennikarzom, a jego wypowiedź przytoczono w Eleven Sports. 

- Mógłbym coś powiedzieć na temat Williamsa, ale mogłoby to zostać źle odebrane, więc lepiej nic nie mówię - dodał Kubica na briefingu. 

Dla Kubicy to pierwszy nieukończony wyścig F1 w tym sezonie. W przypadku Russella jest to drugie Grand Prix z rzędu, w którym nie zamelduje się na mecie. Ostatnio w Singapurze brytyjski kierowca rozbił swój samochód po kontakcie z Romainem Grosjeanem.

Czytaj także: Leclerc niczym Schumacher w F1

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Karol Zalewski rozpętał burzę. Tomasz Majewski odpowiada

Czy jesteś rozczarowany zachowaniem Williamsa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (23):

Wszystkie komentarze (23)

Komentarze (23)

×
    Wszystkie komentarze (23)
    PRZEJDŹ NA WP.PL