Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Daniel Obajtek (po lewej) i Robert KubicaWP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Daniel Obajtek (po lewej) i Robert Kubica

F1: Robert Kubica pozostanie w Formule 1 z Orlenem. Konkrety najpóźniej za dwa miesiące

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Orlen będzie w F1 razem z Robertem Kubicą - zapewnił Daniel Obajtek, prezes firmy z Płocka. Obajtek zapewnił, że rozmowy ws. przyszłości polskiego kierowcy w F1 są bardzo intensywne, a ich efekt poznamy w ciągu 1,5-2 miesięcy.

Robert Kubica po sezonie 2019 nie będzie kierowcą Williamsa, ale chce pozostać w padoku Formuły 1. Za kulisami trwają rozmowy ws. przyszłości krakowianina, a sporo do powiedzenia ma w nich Orlen. Polski gigant paliwowy zamierza bowiem nadal promować swoją markę poprzez F1.

- Nie wchodzi się do F1 tylko na jeden rok. O tym wszyscy doskonale wiemy. To jest budowanie rozpoznawalności marki. Prowadzimy rozmowa z kilkoma partnerami. Orlen będzie w F1, będzie związany z Robertem Kubicą - powiedział Daniel Obajtek w rozmowie z "Pulsem Biznesu" podczas Kongresu 590 w Rzeszowie.

Czytaj także: Kubica musiał walczyć o udowodnienie swojej pozycji

Orlen chce wykorzystać obecność w F1, aby zwiększyć rozpoznawalność swojej marki. Lada moment na zagranicznych stacjach w Czechach i Niemczech pojawi się szyld "Orlen Group". Do tej pory stacje paliw w tych krajach funkcjonowały pod nazwami Benzina i Star, przez co nie budziły skojarzeń z Orlenem. Docelowo może dojść do kompletnego rebrandingu tych marek.

Wzrost rozpoznawalności Orlenu uzależniony będzie od tego, na jakich warunkach Orlen pozostanie w F1. Obajtek zapewnił, że w rozmowach z zespołami pada jeden argument - konieczność zakontraktowania Roberta Kubicy.

- Warunek jest jeden. Robert Kubica. Mamy badania i widzimy jaka jest rozpoznawalność Roberta Kubicy w Polsce. Ten proces biznesowy się udał. Sam ekwiwalent zwrotu w mediach to 60 mln zł, nie mówię już o wzroście sprzedaży detalicznej na poziomie 600 mln zł. Mamy badania, ile procent klientów z konkurencji przeszło do nas. Roberta Kubicę popiera 70 proc. badanych, niezależnie od wyników - wyjaśnił Obajtek.

Czytaj także: Kierowcy ze środka stawki F1 czują się sfrustrowani 

Prezes Orlenu podał też konkretny termin, w którym należy spodziewać się decyzji, co do przyszłości firmy i Kubicy w F1. - Rozmowy są kreatywne i intensywne. Plan mamy wspólny z Robertem. Jesteśmy przygotowani na wiele ewentualności. Będziecie państwo zadowoleni. Uważam, że w ciągu 1,5-2 miesięcy sprawa będzie jasna - podsumował.

ZOBACZ WIDEO El. ME 2020. Łotwa - Polska. Zapytaliśmy Roberta Lewandowskiego o słowa Zbigniewa Bońka. Wymijająca odpowiedź

Czy Orlen powinien nadal angażować się w promocję poprzez F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (8):

 • tomekBYDGOSZCZ Zgłoś
  Za 2 miesiące ten podejrzany typ może już nie być prezesem Orlenu, wystarczy tylko aby Polacy za 5 dni mądrze zagłosowali. Obecnie płacimy 7 groszy za litr więcej tylko po to aby Kubica
  Czytaj całość
  mógł się bawić, a że to propagandowo fajnie wygląda to my kierowcy na to płacimy... mimo, że większość z nas wolałaby jeździć na tańszym paliwie ale w socjalizmie ceny ustala I sekretarz czasem zwany prezesem... i nie chodzi tu o prezesa Orlenu.
  • conan3333 Zgłoś
   nikt nie wierzy temu pisuarowemu aparatczykowi ??plecie co najmniej bzdury lub bezczelnie kłamie -bo juznie potrafi inaczej sie wypowiadać!!!!!!!!
   • mariucio Zgłoś
    Hah to Cie sponiewierali A my swoje:P Tu prawie tez tabelka no i czarno na bialym masz o co chodzi.Czy Ci sie podoba czy nie fakty sa takie nie inne.A do tankowania na Orlenie nikt Cie nie
    Czytaj całość
    zmusza.Malo tego lepiej dla wszystkich jak zaczniesz tankowac na Ukrainie
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    PRZEJDŹ NA WP.PL