Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Kubica w barwach BMW SauberGetty Images / Paul Gilham / Na zdjęciu: Robert Kubica w barwach BMW Sauber

F1: Robert Kubica w starciu z Felipe Massą. Formuła 1 postanowiła przypomnieć epicką walkę w Grand Prix Japonii (wideo)

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Robert Kubica w trakcie swojej kariery stoczył wiele pasjonujących pojedynków w F1. W roku 2007 na torze Fuji w deszczowych warunkach kilkukrotnie wywoził się poza tor z Felipe Massą. Formuła 1 postanowiła przypomnieć tę batalię przed GP Japonii.

Nagranie przedstawiające starcie Roberta Kubicy z Felipe Massą wykorzystywane jest przez wielu ekspertów, by pokazać, że czasem sędziowie w F1 powinni odpuścić karanie kierowców i pozwolić im na ostrą, ale sprawiedliwą walkę. Polak i Brazylijczyk stoczyli taką w roku 2007 podczas Grand Prix Japonii.

Pomiędzy Kubicą a Massą doszło do kontaktu, każdy z nich zaliczył też wyjazdy poza tor, a mimo to sędziowie nie zareagowali. Dodatkowym utrudnieniem dla tej dwójki był fakt, że wyścig F1 na torze Fuji rozgrywany był w deszczowych warunkach. Widoczność była mocno ograniczona, a mimo to ówcześni kierowcy BMW Sauber i Ferrari nie zamierzali odpuszczać.

Czytaj także: Kubica musiał walczyć o udowodnienie swojej pozycji

Nieprzypadkowo starcie Kubicy z Massą określa się mianem jednego z lepszych tamtej ery V6. Zwycięsko wyszedł z niego Brazylijczyk, który dojechał do mety Grand Prix Japonii na szóstym miejscu. Polak był siódmy.

ZOBACZ WIDEO El. ME 2020: Łotwa - Polska. Robert Lewandowski szczerze o swojej nieskuteczności w kadrze. "Każdy ma takie okresy"

Biorąc pod uwagę, że prognozy pogody na najbliższe Grand Prix Japonii również są nieciekawe i zapowiadają olbrzymie opady deszczu (czytaj więcej o tym TUTAJ), polscy kibice F1 bardzo chętnie ponownie zobaczyliby tak zaciekłe pojedynki z udziałem Kubicy. Niestety, forma Williamsa pozostawia na tyle dużo do życzenia, że Polak nie może liczyć na powtórkę z 2007 roku.

Czytaj także: Kierowcy ze środka stawki F1 czują się sfrustrowani

Czy Robert Kubica, mając konkurencyjny samochód, nadal byłby w stanie osiągać dobre wyniki w F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL