Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Robert Kubica posunął się naprzód z planami. "Myślę tylko o ściganiu"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Myślę tylko o ściganiu - zdradził Robert Kubica przed Grand Prix Japonii. Polak dodał, że nie podjął jeszcze decyzji odnośnie przyszłości w F1. Jako priorytet traktuje bowiem zapewnienie sobie okazji do regularnej jazdy w roku 2020.

Polscy kibice czekają z niecierpliwością na kolejne informacje dotyczące przyszłości Roberta Kubicy. Polak po obecnym sezonie F1 rozstanie się z Williamsem i znajduje się w tej chwili na radarze Racing Point i Haasa. Oba zespoły chętnie zatrudniłyby go w roli rezerwowego i kierowcy pracującego w symulatorze.

Tyle że dla Kubicy ważniejsze jest regularne ściganie, nawet jeśli miałoby się ono odbywać poza F1. - Posuwamy się do przodu z planami, ale nie podjęliśmy jeszcze decyzji. Zobaczymy, co przyniosą kolejne tygodnie i jaki będzie rezultat pewnych rozmów - powiedział Kubica przed Grand Prix Japonii, którego cytuje oficjalny serwis F1.

Czytaj także: Haas, Orlen i Kubica. Puzzle się układają

- Rola kierowcy rozwojowego może być interesująca, ale nie do końca. Wszystko zależy od możliwości i tego, co będę robić i jakie będzie moje główne zobowiązanie w roku 2020. Kiedy to zostanie załatwione, zobaczę czy mogę pracować nad czymś innym - dodał Kubica.

ZOBACZ WIDEO: #Newsroom. W studiu Robert Kubica i prezes Orlenu

Jeden z dziennikarzy podczas briefingu chciał dowiedzieć się od Kubicy, czy jest już pewny tego, że będzie się ścigać w jakiejś serii wyścigowej w roku 2020. - Ujmijmy to tak. Jeśli nie będę regularnie występować gdzieś, to będzie to po prostu moja decyzja. Jestem przekonany, że jeśli będę chciał się ścigać, to będę to robić - wyjaśnił krakowianin.

- Myślę tylko o ściganiu. Chociaż to nie jest rozwiązany temat, to nie skupiam się na niczym innym. Jestem przekonany, że dojście do pewnych wniosków jest kwestią czasu. Zobaczycie - stwierdził Kubica.

Czytaj także: Lewis Hamilton nie myśli o transferze do Ferrari

Polak największe szanse do regularnej jazdy w roku 2020 miałby w serii DTM, ale przy okazji czwartkowego briefingu zdradził, że nie odbyły się jeszcze żadne poważne rozmowy w tej sprawie. Chce bowiem poświęcić się w 100 proc. końcówce sezonu i pięciu wyścigom w barwach Williamsa, jakie pozostały mu do zakończenia roku.

Czy Robert Kubica pozostanie w F1 po sezonie 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • Arkadio33 Zgłoś
  "Polak dodał, że nie podjął jeszcze decyzji odnośnie przyszłości w F1" - ja nie podjąłem jeszcze decyzji odnośnie mojej przyszłości w NBA. Mój angaż do Toronto Raptors
  Czytaj całość
  jest załatwiony na 50%. Ja chcę, a oni nie wiedzą, że istnieje. Czy Orlen nie znalazł by gdzieś ze 20 baniek dla mnie ? Mogę być koszykarzem testowym i sprawdzać przyczepność trampek do parkietu, a podczas meczy grać w szatni na PlayStation.

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL