Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Grand Prix Japonii. Kwalifikacje mogą się w ogóle nie odbyć. Wtedy decydujące będą wyniki treningu

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Kwalifikacje F1 do Grand Prix Japonii zostały przełożone z soboty na niedzielę, ale nie wiadomo czy uda się je rozegrać. Jeśli tajfun przeszkodzi kierowcom, to ustawią się oni na polach startowych na bazie czasów piątkowego treningu.

Formuła 1 postanowiła zareagować na zapowiedzi synoptyków i zawczasu odwołała sobotnią akcję na torze Suzuka. Oznacza to, że trzeci trening w ogóle nie dojdzie do skutku, a sesję kwalifikacyjną Grand Prix Japonii przełożono na niedzielę (czytaj więcej o tym TUTAJ).

Organizatorzy Grand Prix Japonii mają jednak świadomość, że szkody wyrządzone przez tajfun Hagibis mogą być tak duże, że rozegranie kwalifikacji w niedzielny poranek będzie niemożliwe. Dlatego F1 postanowiła wydać kolejny komunikat.

Czytaj także: Orlen nadal czeka na wyjaśnienia od Williamsa

"W związku z niekorzystnymi prognozami pogody i dostrzeżeniem faktu, że przepisy sportowe FIA i F1 milczą na ten temat, sędziowie ustalili, że jeśli warunki pogodowe uniemożliwią rozegranie kwalifikacji, to pozycje startowe zostaną ustalone na bazie wyników drugiego treningu przed Grand Prix Japonii" - napisano w najnowszym oświadczeniu.

Zgodnie z obecnym harmonogramem F1, kwalifikacje powinny się odbyć o godz. 3 czasu polskiego. Wyścig ruszy z kolei o godz. 7.10.

Czytaj także: Kubica zabrał głos ws. oszczędzania części przez Williamsa

Tajfun Hagibis ma uderzyć w okolice toru Suzuka w sobotę. Ma przynieść porywisty wiatr, którego prędkość sięgać będzie nawet do 300 km/h. Zapowiadane są też obfite opady deszczu na poziomie 200 mm.

ZOBACZ WIDEO: Bundesliga. Bayern - Hoffenheim: niespodzianka w Monachium! Gol Lewandowskiego nie pomógł [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy uda się rozegrać kwalifikacje do Grand Prix Japonii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL