Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Grand Prix Japonii. Kolejny dowód na amatorszczyznę Williamsa. Robert Kubica odsłonił realia panujące w zespole

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Williams z dumą chwalił się tym, że przygotował nowe przednie skrzydło na Grand Prix Japonii. Tyle że w wyścigu Robert Kubica będzie musiał korzystać ze starego elementu. Pamięta ono jeszcze czasy zimowych testów F1 w Barcelonie.

Po raz kolejny Robert Kubica przedstawił, jakie realia panują w Williamsie. Zespół z dumą od kilku dni ogłaszał, że przygotował na Grand Prix Japonii nowe przednie skrzydło (czytaj więcej o tym TUTAJ), a następnie po piątkowych treningach podkreślał, że Polak otrzymał je do dyspozycji (czytaj więcej o tym TUTAJ), ale w wyścigu 34-latek będzie musiał korzystać ze starego elementu.

Williams nie przygotował bowiem zapasowych elementów na Grand Prix Japonii. Co więcej, testy przeprowadzane są bardziej z myślą o roku 2020 i zespół nie chce stracić świeżo wyprodukowanych komponentów.

Czytaj także: Orlen nadal czeka na wyjaśnienia od Williamsa
- Przednie skrzydło, z którego skorzystam w wyścigu, pamięta jeszcze czasy zimowych testów F1 w Barcelonie - powiedział Kubica, którego cytuje serwis grandpx.news.

ZOBACZ WIDEO: El. ME 2020. Łotwa - Polska. Kamil Glik: Jestem "zagrzany". Każdy grał pod siebie. Powiedziałem to w szatni


Słowa Kubicy pokazują, że Williams przez kilka miesięcy nie potrafił przygotować poważniejszej ewolucji przedniego skrzydła, podczas gdy inne zespoły F1 w tym czasie kilkukrotnie wprowadzały mniejsze lub większe zmiany tego elementu.

Jest to o tyle ważne, że w roku 2019 w F1 zmieniły się przepisy dotyczące aerodynamiki. Przednie skrzydła zostały mocno uproszczone, co miało wpłynąć na jakość ścigania. Zespoły musiały opracować nowe koncepcje, a niektóre z nich nie poradziły sobie najlepiej z tym zadaniem. W tym gronie znalazł się oczywiście Williams.

Brytyjczycy nie posiadali jednak zasobów ludzkich i finansowych, by przygotować nowe elementy. Najlepszym dowodem na to jest ostatnie wycofanie Kubicy z Grand Prix Rosji w celu zaoszczędzenia części.

Czytaj także: Gunther Steiner ukarany finansowo za nazwanie sędziego idiotą

- Mieliśmy dużo szczęścia, bo działy się różne rzeczy na pierwszych okrążeniach w tym roku w wyścigach F1. Nad tym nie mamy kontroli. Razem z Georgem mieliśmy szczęście, że nie robiliśmy głupich rzeczy albo też ograniczaliśmy je do minimum. Singapur i Rosja pokazały, że nie byliśmy gotowi na pewne ryzyko - mówił w czwartek Kubica o oszczędzaniu części przez Williamsa (czytaj więcej o tym TUTAJ).

Czy Williams to najgorzej zarządzany zespół w F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (16):

 • Alfer 2015 Zgłoś
  W którym momencie panowie : Kuczera, Kubica i MARNTRAWNY OBAJTEK wpadli na na to , iż w Williamsie, PANUJE "AMATORSZCZYZNA " ?!... chyba nie tak dawno, bo przecież
  Czytaj całość
  pamiętamy ich wypowiedzi, przed startem i na początku tegorocznego sezonu f-1 ...skoro jest to kolejny dowód, proszę podać poprzednie dowody "amatorszczyzny" teamu Williams ! ..od kiedy macie Szanowni Państwo świadomość tej "amatorszczyzny" ? Sięgnijcie do waszych wcześniejszych wypowiedzi , kiedy za pieniądze polskiego podatnika, kupowano karnet jazdy dla RK w brytyjskim bankrucie , i jak się okazuje "amatorskim" zespole ! Gdzie się podział wasz entuzjazm, optymizm i pewność, iż kubica ZAWOJUJE ŚWIAT F-1 ? !! Amatorami, a właściwie frajerami to jesteście wy !!! ...bo to Williams jest na plusie, przetrwał kolejny rok, a wy uprawiacie ściemę dla schizofreników !! Jeżeli organa ścigania nie położą kresu sabotażowi gospodarczemu w państwowej spółce Orlen, w relacjach, w następnym sezonie wystarczy zmieniać nazwę WILLIAMS na HASS, i reszta będzie się zgadzać !!! p.s czy jest szansa , że tę schizofrenię można podleczyć ?
  • Jakkubooo Zgłoś
   Niech Kubica im ten bolid rozpieroli o jakąś bandę. Może wtedy dostanie jakąś nową część. Jeśli w ogóle mają jeszcze jakieś prócz tych co są aktualnie zainstalowane w bolidzie.
   Czytaj całość
   Zaraz dojdzie do sytuacji że wystawią tylko jeden bolid bo kochany najlepszy George nie będzie mieć najnowszych poprawek w swoim bolidzie(ku*wa jakby te poprawki coś jeszcze dały) i będzie musiał dać część Kubicy. Cyrk na kółkach a nie zespół wyścigowy z tego Williamsa. Frank coś Ty zrobił najlepszego oddając stery Claire a nie Jonathanowi. Przykro się patrzy na upadek tego zespołu
   • A my swoje Zgłoś
    Zabierając się do lektury "artykułu", kątem oka zerkam na to, kto jest twórcą arcydzieła. Nagłówek mówi o miażdżącej ( nie mylić z miażdżycą) ripoście kubicy. Autor
    Czytaj całość
    - kuczera, wszystko jasne! Tak, więc z wyciąganiem głowy z tyłka szofera, jest jednak jak w piosence Bajmu. Pojawiam się i znikam........mam na twym punkcie bzika itd.
    Wszystkie komentarze (16)

    Komentarze (16)

     Wszystkie komentarze (16)
     PRZEJDŹ NA WP.PL