Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Daniel RicciardoMateriały prasowe / Renault / Na zdjęciu: Daniel Ricciardo

F1: GP Japonii. Racing Point złożyło protest przeciwko Renault. Zarzucają Francuzom złamanie przepisów

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Racing Point złożyło protest przeciwko Renault po zakończeniu GP Japonii. Kanadyjska ekipa zarzuca Francuzom złamanie przepisów sportowych i technicznych. Możliwe, że Nico Hulkenberg i Daniel Ricciardo zostaną wykluczeni z wyników wyścigu F1.

FIA poinformowała, że po zakończeniu rywalizacji w Grand Prix Japonii doszło do złożenia protestu przez Racing Point. Kanadyjski zespół twierdzi, że Renault złamało szereg przepisów F1 i zarzuca Francuzom nieprawidłowe działanie układów hamulcowych w samochodach Nico Hulkenberga i Daniela Ricciardo.

W niedzielnym wyścigu F1 o Grand Prix Japonii Ricciardo zajął szóste miejsce (po karze dla Charlesa Leclerca - czytaj więcej o tym TUTAJ), a Hulkenberg był dziesiąty. Dzięki temu stajnia z Enstone zgarnęła sporą liczbę punktów i umocniła się na piątym miejscu w klasyfikacji konstruktorów F1.

Czytaj także: Robert Kubica skomentował swój wypadek

W tej chwili Renault ma 77 punktów. Dzięki temu posiada bezpieczną przewagę nad szóstym Toro Rosso (59) oraz Racing Point (54).

Wykluczenie Renault z wyników Grand Prix Japonii sprawiłoby, że Kanadyjczycy nadal mieliby spore szanse na dogonienie Francuzów w tabeli F1. Zwłaszcza, że Racing Point przygotowało ostatnio szereg poprawek do swojego modelu RP19 i zapowiada mocną końcówkę sezonu.

Czytaj także: Wideo z wypadku Roberta Kubicy

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Tomasz Kaczor pracował na fermie indyków. Dziś jest wicemistrzem świata

Czy Renault zostanie wykluczone z wyników GP Japonii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL