Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Grand Prix Meksyku. Robert Kubica wybrał opony. Oryginalna decyzja Polaka

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Robert Kubica wybrał opony na Grand Prix Meksyku. Polski kierowca będzie mieć do dyspozycji dwa komplety twardej mieszanki, dwa pośredniej i dziewięć miękkiej. Nieco innego wyboru dokonał jego zespołowy kolega z Williamsa - George Russell.

Formuła 1 nie zwalnia tempa. W ostatni weekend października kierowcy będą rywalizować na torze im. braci Rodriguezów w Grand Prix Meksyku. Będzie to ciekawe wyzwanie dla Roberta Kubicy, który nie miał okazji występować na tym obiekcie w F1. Przed laty Polak brał jedynie udział w evencie organizowanym tam przez BMW Sauber. Później arena przeszła jednak gruntowną modernizację.

Kubica podczas GP Meksyku będzie mieć do dyspozycji dwa komplety twardej mieszanki, dwa pośredniej i dziewięć miękkiej. Tradycyjnie już innymi zestawami dysponować będzie George Russell. Drugi z kierowców Williamsa postanowił zabrać do Meksyku tylko jeden komplet twardego ogumienia. Będzie mieć za to do wyboru więcej opon pośrednich.

Czytaj także: Orlen gwarantem startów Kubicy w F1

Wybór Kubicy jest dość oryginalny. Dość powiedzieć, że z całej stawki F1 tylko Daniel Ricciardo zdecydował się na identyczny ruch.

ZOBACZ WIDEO Grzegorz Zengota zszokował kibiców. "Lekarz w Polsce widząc moją nogę zbladł"

Czytaj także: Brytyjczycy pochwalili Roberta Kubicę

Podczas Grand Prix Meksyku zespół z Grove ma kontynuować testy przedniego skrzydła w nowej specyfikacji. Kubica sprawdzał je już w ubiegły weekend w Japonii i poprawiało ono właściwości jezdne modelu FW42. Krakowianin chciał z niego skorzystać nie tylko w treningach, ale też w wyścigu, na co zgody nie wydała ekipa.

Czy oczekujesz poprawy formy Williamsa w Grand Prix Meksyku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (10):

 • Rower Kibica Zgłoś
  Mógł sobie lepiej wybrać sombrero.
  • jotwu Zgłoś
   Niebywałe,Kubica wybrał opony!.Czy to takie ważne dla czerwonej latarni? Czy na oponach takich lub innych i tak będzie ostatni.Właściwie to nawet na samych felgach mógłby
   Czytaj całość
   jeżdzić.Miejsce na micie ma przecież stałe.
   • Maciej Gryszka Zgłoś
    Oj, tak jak czytam pańskie artykuły......, Może popyta pan w "Pudelek" - może jakiś etat się znajdzie ? Bo styl taki plotkarski, mijający lub omijający fakty. Takie mielenie
    Czytaj całość
    o niczym. Robert mówił zdaje się , że decyzja podjęli ludzie których w Japonii nie było. To nie jest dla pana czytelne, przerasta ? To może było sprzątaczki zapytać co mógł mieć na myśli. Przy całym szacunku dla tej osoby oczywiście. Tak...., zdecydowanie "Pudelek" Będzie gwiazda Wieniawa i gwiazdor Kuczera. Rada z serca
    Wszystkie komentarze (10)

    Komentarze (10)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL