Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Lewis HamiltonMateriały prasowe / Mercedes / Na zdjęciu: Lewis Hamilton

Formuła 1. Lewis Hamilton wywołał zamieszanie swoimi słowami. "Mam ochotę z wszystkiego zrezygnować"

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
"Mam ochotę ze wszystkiego zrezygnować. Odciąć się całkowicie" - to początek wpisu na Instagramie Lewisa Hamiltona. Po słowach Brytyjczyka już powstały teorie, co miał na myśli kierowca Mercedesa.

"Szczerze mówiąc mam ochotę ze wszystkiego zrezygnować. Odciąć się całkowicie. Dlaczego mam się martwić, skoro na świecie jest taki bałagan, a ludzi w ogóle to nie obchodzi. Mam zamiar poświęcić chwilę na zebranie moich myśli. Dziękuję wszystkim tym, którzy wciąż coś dają temu światu" - to pełny wpis na Instagramie Lewisa Hamiltona.

Wpis Brytyjczyka z Instagramu. Fot. bild.deWpis Brytyjczyka z Instagramu. Fot. bild.de
Kierowca Mercedesa usunął swój wpis, ale światowe media już rozpoczęły spekulacje, czego tak naprawdę dotyczyły słowa 34-latka. Najbardziej prawdopodobna wersja zakłada, że Hamilton miał na myśli ekologiczne problemy świata. Brytyjczyk angażuje się w akcje promujące weganizm, a sam niedawno otworzył wegańską restaurację. 

Czytaj także: Lewis Hamilton trzeci w Japonii. Po wyścigu skrytykował swój zespół za strategię

Dziennikarze "Bilda" poszli jednak o krok dalej i nie wykluczają, że pięciokrotny mistrz świata Formuły 1 mógł nawiązywać do innych wydarzeń. Ich zdaniem Brytyjczyk mógł mieć na myśli rasistowski skandal, do którego doszło w poniedziałkowy wieczór podczas meczu Bułgarii z Anglią (0:6) w eliminacjach Euro 2020. Czarnoskórzy piłkarze gości zostali w rasistowski sposób obrażeni (więcej TUTAJ) przez bułgarskich kibiców. Tymczasem Hamilton od wielu lat walczy z rasizmem i kibicuje angielskiej reprezentacji. 

Niemieccy dziennikarze nie wykluczają także scenariusza, że Hamilton swoim wpisem mógł zasugerować, że rozważa zakończenie kariery. To jednak mało realne, tym bardziej, że Brytyjczyk jest o krok od szóstego mistrzowskiego tytułu w Formule 1.

ZOBACZ WIDEO Przepis na sukces Wiktora Lamparta. Junior Motoru przeszedł na wegetarianizm

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL