Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Kubica podczas pit-stopuMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica podczas pit-stopu

F1: idealny pit-stop Roberta Kubicy. Mechanicy Williamsa mają szansę na nagrodę (wideo)

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Pit-stopy niezmiernie są jedynym atutem Williamsa w tym sezonie. W Grand Prix Japonii zespół z Grove znów był bezbłędny w tym aspekcie. Spora w tym zasługa Roberta Kubicy, który idealnie wjechał w wyznaczone miejsce w alei serwisowej.

Mechanicy Williamsa są w znacznie lepszej formie niż inżynierowie w fabryce w Grove. Najlepszym dowodem na to były wydarzenia z niedzieli, kiedy to najpierw w trzy godziny odbudowali oni samochód Roberta Kubicy po wypadku w kwalifikacjach, a następnie załoga obsługująca pit-stopy zaliczyła najsprawniejszą wymianę kół w Grand Prix Japonii.

Pit-stop Kubicy na 33. okrążeniu GP Japonii trwał tylko 2,27 s. Świetny wynik nie byłby możliwy, gdyby nie idealnie wymierzony wjazd Polaka w wyznaczone pole w alei serwisowej. Jest to kluczowe, biorąc pod uwagę jak niewielkie różnice występują między postojami w F1. 

Czytaj także: Wygrana w Japonii rozochociła Bottasa

Dość powiedzieć, że drugi najszybszy pit-stop w Grand Prix Japonii trwał 2,38 s. Odnotowali go mechanicy Racing Point podczas obsługi Lance'a Strolla.

Williams w Grand Prix Japonii po raz kolejny zdobył komplet punktów do nagrody DHL Fastest Pit Stop Award. W tej klasyfikacji mechanicy Williamsa ciągle mają szansę na końcowy sukces. Za dotychczasowe postoje zgarnęli bowiem 384 punktów. Nieco lepszy jest Red Bull Racing z 386 "oczkami" na koncie.

Czytaj także: Claire Williams podjęła decyzję ws. Roberta Kubicy

ZOBACZ WIDEO: Eliminacje Euro 2020: Polska - Macedonia Północna. Chłodna głowa Szymańskiego. "Nie chcę żebyście mówili, że już wywalczyłem miejsce w składzie reprezentacji"

Czy jesteś pod wrażeniem formy mechaników Williamsa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

 • Maciej Gryszka Zgłoś
  Bo w Williamsie ze względu na brak części nic nie robią. Mruczą tylko brum brum nad kołami i puszczają dalej...
  • Duchv8 Zgłoś
   Pitstopy są jak dla mnie zbyt szybkie. Kiedyś trwały kilkanaście sekund i jakoś fajniej się to oglądało. Fajne czasy. Gdyby podczas pitów był obowiązek odczekania 10 sekund to by
   Czytaj całość
   nadało więcej bezpieczeństwa. Pamiętamy potrącenie mechanika, problemy z odkreceniem bądź dokręceniem kół. Pod taką presją łatwo o błędy.

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL