Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Kubica Materiały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Robert Kubica odpowiedział krytykom. "Każdy w F1 ma swój styl pracy"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Niektórzy eksperci sugerują, że Robert Kubica po powrocie do F1 ma problemy z zarządzaniem samochodem w trakcie wyścigu. Świadczyć ma o tym m.in. mała liczba rozmów z inżynierem. Kubica nie zgadza się jednak z takimi sugestiami.

Od początku sezonu F1 można dostrzec spore różnice w zachowaniu Roberta Kubicy i George'a Russella, jeśli chodzi o prace przy samochodach w trakcie wyścigu. Brytyjczyk wielokrotnie rozmawia z inżynierem, zmienia różne tryby pracy pojazdu. U Polaka tych komunikatów jest znacznie mniej.

Część ekspertów F1 jest zdania, że stąd biorą się problemy Kubicy z tempem. Polak był nieobecny w Formule 1 przez ponad osiem lat, a w tym okresie mocno zmieniły się jej realia. Zarządzanie samochodem stało się znacznie trudniejsze i wymaga częstszych reakcji ze strony kierowcy.

Czytaj także: Kubica wraca do Meksyku po dekadzie

Kubica nie zgadza się jednak z tak postawioną tezą. - 15 lat temu takie rzeczy nie były dostępne w ogólnym przekazie - zwrócił uwagę podczas konferencji Acronisa w Warszawie, mając na myśli fakt, że w tej chwili każdy kibic F1 może śledzić nagrania i rozmowy kierowców z całego wyścigu.

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Niezwykły wyczyn wioślarki. Joanna Dorociak najlepsza w maratonie

Polak dodał, że od początku swojej kariery w F1 był dość oszczędny w rozmowach z inżynierem wyścigowym. - Każdy ma swój styl pracy i swoje upodobania, jeśli chodzi o komunikację. Gdy zastępowałem Jacquesa Villeneuve'a w BMW Sauber, on potrzebował komunikatów co chwilę, bo miał taki styl. Był bardzo aktywny przez radio - skomentował krakowianin.

- Ten sam inżynier, gdy debiutowałem na Węgrzech w roku 2006, mógł sobie pospać w trakcie wyścigu. Pewne rzeczy są niepotrzebne, bo wiem o nich. Nie trzeba ich powtarzać pięć razy, jeśli mówimy przed wyścigiem o nich. Mam taką cechę, że słucham ludzi i pamiętam, co mówili - dodał Kubica.

Czytaj także: Kubica tajemniczy ws. przyszłości

Kierowca Williamsa zdradził przy tym, że niektóre cechy jego charakteru potrafiły mu nieco utrudnić życie. - Bycie zbyt pamiętliwym i słuchanie z reguły jest plusem, ale czasem może być minusem - stwierdził, nieco rozluźniając atmosferę podczas konferencji.

Być może Kubica otrzyma szansę w roku 2020, by pokazać, że mimo przerwy w F1 nadal potrafi osiągać konkurencyjne czasy. Polak nadal myśli bowiem o sezonie 2020 i roli, jaką może pełnić. Nie jest tajemnicą, że krakowianin znajduje się na celowniku Haasa, który oferuje mu rolę rezerwowego i występy w piątkowych treningach.

- Priorytetem dla mnie jest ściganie, ale nie za wszelką cenę. Mam tu na myśli różne kategorie wyścigowe. Brak jazdy w przyszłym roku jest scenariuszem mało wchodzącym w grę. Nie postawiłbym na to za dużo pieniędzy. Z reguły niektóre rzeczy mogą się zmienić - podsumował kierowca, który po sezonie 2019 pożegna się z Williamsem. Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Robert Kubica powinien przystać na ofertę Haasa na sezon 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

 • Mackenzie Smith-Russell Zgłoś
  \Kimi tez nie jest i nigdy nie byl zbyt rozmowny w czasie wyscigu. Jego slowa skierowane do inzyniera w czasie wyscigu ... zostaw mnie w spokoju, wiem co robie, weszly do historii F1
  Czytaj całość
  :)Hamilton, kiedy bezskutecznie atakowal i chcial "wziac" Leclerk'a, powiedzial ... to co ja mam robic ??? :) :) :) :) :) 5-krotny mistrz zadaje takiego pytanie swojemu inzynierowi ??? :) :) :) :) :)
  • Rower Kibica Zgłoś
   INVALID ERROR CODE 88
   • Duchv8 Zgłoś
    O proszę ktoś tu nie rozumie na czym polega dziennikarzy czy Pana Kuczery. Od tego są żeby komentować wszystko w F1. Wyścigi, nowinki z padoku, udzielać wywiadu. Nie rozumiem dlaczego
    Czytaj całość
    cię tak to denerwuje. Wiesz dlaczego ciągle piszą to samo? Bo dziennikarze niestety pozbawieni są rzetelności i szukają sensacji. Dlatego tworzą swoje scenariusze w których Robert mógłby równie dobrze zastąpić Vettela w Ferrari. Z reguły wspomniane zespoły nawet nie wiedzą że chcą Roberta. Ale tak było jest i będzie. Będą siać ploty i 10x zmieniać wersję oraz rzucać nowe niestworzone historie. Nie walcz z tym bo tylko się będziesz wkurzać. Okej to. A najlepiej omijaj artykuły o Kubicy gdzie nie ma wpisu "oficjalnie potwierdzone" w tytule.

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL