Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Daniel Obajtek (po lewej) i Robert Kubica WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Daniel Obajtek (po lewej) i Robert Kubica

F1: zaawansowane rozmowy Orlenu ws. Roberta Kubicy. Szczegóły za kilka tygodni

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Robert Kubica i Orlen nie chcą zdradzać szczegółów ws. negocjacji z zespołami F1. Prezes Daniel Obajtek jest jednak spokojny o przyszłość kierowcy. - Rozmowy są bardzo owocne. Dajcie nam jeszcze kilka tygodni - mówi prezes Orlenu.

Do zakończenia sezonu F1 zostały cztery wyścigi, a nadal nie wiadomo jaka przyszłość czeka Roberta Kubicę. Polak pod koniec września w Singapurze potwierdził odejście z Williamsa, ale od tego momentu jego dalsze plany owiane są tajemnicą.

- Jeśli nie ma miejsc w F1, a ja chcę się ścigać, to znaczy, że w roku 2020 niekoniecznie muszę być w F1. Nie trzeba tego tłumaczyć. Dużo mówiliśmy o rozwijaniu. Orlen również poza granicami Polski się rozwija i zwiększa znaczenie swojej marki. Mam nadzieję, że małą cegiełkę do tego przyłożyłem - powiedział Kubica na wtorkowym briefingu Orlenu w Warszawie.

Czytaj także: Kubica wraca do Meksyku po dekadzie

Nie jest tajemnicą, że dla Polaka najlepszym wyjściem byłyby starty w DTM, bo niemiecka seria wyścigowa nie koliduje znacząco z F1 (czytaj więcej o tym TUTAJ). Tym samym 34-latek i Orlen mogliby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Polski gigant prowadzi bowiem zaawansowane rozmowy z Haasem i może zostać sponsorem tytularnym amerykańskiego zespołu, zapewniając przy tym Kubicy rolę rezerwowego.

ZOBACZ WIDEO: #Newsroom. W studiu Robert Kubica i prezes Orlenu

- Orlen będzie w F1 i będzie z Robertem. Nie będziemy zdradzać szczegółów rozmów. One niczego nie wykluczają, a są bardzo owocne. To kwestia podejścia i siły argumentów. Jesteśmy spokojni. Robert jest trwale związany z Orlenem i to się nie zmieni. Za parę tygodni poinformujemy o szczegółach negocjacji - stwierdził prezes Daniel Obajtek.

Obajtek podkreślił, że decyzja o zaangażowaniu w F1 była trafiona. - Robert i my rozstajemy się z Williamsem, ale to jest biznes i pewna promocja, która nie może trwać rok. Orlen ma plany i będzie w F1. Musimy budować swoją markę i rozpoznawalność, bo widzimy słuszność tej decyzji - dodał.

Czytaj także: Kubica tajemniczy ws. przyszłości

Za sprawą obecności w F1 firma z Płocka chce budować swoją markę na arenie międzynarodowej. Zwłaszcza, że czeka ją rebranding stacji w Niemczech i Czechach (czytaj więcej o tym TUTAJ). Dla Obajtka Kubica jest idealną osobą, która w tej sytuacji może promować Orlen.

- To jeden z najlepszych sportowców w kraju. Ma też dużą rozpoznawalność poza granicami Polski. Powstał jak feniks z popiołów. To też symbol pewnej walki. Dlatego Orlen będzie na nim budować swoją markę - zadeklarował prezes Orlenu.Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Robert Kubica w sezonie 2020 powinien łączyć starty w innej serii wyścigowej z pracą w F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL