Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kimi Raikkonen Materiały prasowe / Alfa Romeo / Na zdjęciu: Kimi Raikkonen

F1: Kimi Raikkonen wbił szpilkę Lewisowi Hamiltonowi. "F1 to nie miejsce, by toczyć dyskusję o ekologii"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Formuła 1 nie jest najlepszym miejscem, by toczyć dyskusję o ekologii - stwierdził Kimi Raikkonen. Tym samym Fin dołączył do Fernando Alonso, który zwrócił uwagę Lewisowi Hamiltonowi, że kierowcy F1 nie wypada debatować na temat ekologii i klimatu.

Padok F1 żyje ostatnimi wpisami Lewisa Hamiltona w mediach społecznościowych, który nawoływał do poświęcenia większej uwagi zmianom klimatu i ekologii. W skuteczny sposób Brytyjczyka zripostował Fernando Alonso, który zauważył, że Brytyjczyk co chwilę lata samolotami i jest twarzą dyscypliny, która nie należy do ekologicznych (czytaj więcej o tym TUTAJ).

W jednym szeregu z Alonso ustawił się Kimi Raikkonen. - Oczywiście, temat zmian klimatu dotyczy nas wszystkich, bo żyjemy na jednej planecie. Wszyscy staramy się robić wszystko, co w naszej mocy, aby dbać o środowisko. Jednak jak mam być szczery, to Formuła 1 nie jest najlepszym miejscem, by toczyć dyskusję o ekologii - powiedział 40-latek, którego cytuje ESPN.

Czytaj także: Kubica nie spodziewa się fajerwerków w Meksyku

- Spalamy paliwo. Po co? By być pierwszym? Drugim? Wykonujemy swoją pracę, ale tak jak powiedziałem, jako przedstawiciele Formuły 1 nie powinniśmy mówić ludziom, co mają robić w kwestii ekologii. Bo wszyscy kierowcy z F1 musieliby zostać w domach i zapomnieć o ściganiu. To jasne. Byłbym ignorantem, gdybym tak nie stawiał sprawy - dodał były mistrz świata F1.

Komentarze Hamiltona wywołały reakcję Jeana-Érica Vergne'a. Aktualny mistrz Formuły E zaprosił Brytyjczyka do rywalizacji w elektrycznej serii, skoro chce ratować środowisko (czytaj więcej o tym TUTAJ).

Czytaj także: Koledzy śmieją się z George'a Russella

- Tak jak wspomniał Lewis, trudno nam uzyskać akceptację ludzi z zewnątrz. Wyścigi F1 odbywają się na całym świecie, musimy latać samolotami. To część naszej pracy. Myślę jednak, że Formuła 1 mogłaby się bardziej postarać. Jesteśmy platformą działającą na całym świecie. Moglibyśmy wysyłać znacznie mocniejszy komunikat ws. zmian klimatycznych. Bo każdy może coś zmienić - podsumował Raikkonen.

ZOBACZ WIDEO: F1. Robert Kubica o swoich początkach. "Musiałem podkładać poduszki na siedzenie żeby cokolwiek widzieć"Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy zgadzasz się z Kimim Raikkonenem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL