Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Daniił KwiatMateriały prasowe / Toro Rosso / Na zdjęciu: Daniił Kwiat

F1: GP Meksyku. Kara dla Daniiła Kwiata. Rosjanin stracił punkty

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Daniił Kwiat na ostatnim okrążeniu GP Meksyku spowodował kolizję z Nico Hulkenbergiem. Sędziowie za ten incydent dopisali 10 karnych sekund do wyniku Rosjanin, przez co stracił on punkty zdobyte w wyścigu F1 w Mexico City.

Na ostatnim okrążeniu byliśmy świadkami nieodpowiedzialnego ataku Daniiła Kwiata, który chciał wyprzedzić Nico Hulkenberga w szesnastym zakręcie. Kolizja wyrzuciła Niemca w bariery, przez co stracił on m.in. tylne skrzydło i mocno uszkodził swój pojazd.

Sędziowie zajęli się incydentem zaraz po zakończeniu wyścigu F1 i uznali Kwiata winnym wypadku. Na kierowcę Toro Rosso nałożono karę 10 sekund, przez co stracił on 9. pozycję w GP Meksyku. Rosjanin spadł w klasyfikacji wyścigu na 11. lokatę i tym samym pożegnał się z punktami.

Czytaj także: Claire Williams odpowiedziała na zarzuty Roberta Kubicy

Za to Hulkenberg po decyzji sędziów awansował na 10. miejsce i mógł opuścić Meksyk z jednym punktem. 

ZOBACZ WIDEO: Orlen z Robertem Kubicą także poza Williamsem. "Mamy plany. Będziemy dalej w F1"

- Zamknął mi drzwi w ostatnim zakręcie - tłumaczył się Kwiat przez radio zaraz po wypadku. Sędziowie nie dali wiary w słowa rosyjskiego kierowcy. "Kwiat uderzył w tył samochodu Hulkenberga i doprowadził do tego, że samochód z nr 27 obrócił się i uderzył w ścianę" - napisano w werdykcie stewardów.

Czytaj także: Magnussen nie chce oddawać treningów Kubicy

Manewr Kwiata miał spory wpływ na walkę w klasyfikacji konstruktorów F1. Toro Rosso straciło bowiem punkty, przez co w tabeli zespołów zrównało się z nim Racing Point. Obie ekipy mają ciągle szanse na piątą lokatę, bo mają niewielką stratę do Renault.

Czy kara dla Daniiła Kwiata jest zasłużona?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL