Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Romain Grosjean (po lewej) i Kevin MagnussenMateriały prasowe / Haas / Na zdjęciu: Romain Grosjean (po lewej) i Kevin Magnussen

F1: Haas już czeka na koniec sezonu. Robert Kubica pilnie potrzebny Amerykanom

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Ten samochód nigdy nie będzie dobry - powiedział Kevin Magnussen po wyścigu F1 o GP Meksyku. Haas odpuścił już obecny sezon, bo o nic nie walczy. Ekipa skupia się na roku 2020, gdy być może trafi do niej Robert Kubica.

Haas przestał rozwijać tegoroczny model VF-19. Decyzja Amerykanów jest zrozumiała, bo ekipa posiada sporą przewagę nad ostatnim w tabeli F1 Williamsem i równocześnie sporą stratę do ósmej Alfy Romeo. Na dodatek samochód Haasa w tym roku jest tak kapryśny, że kierowcom trudno myśleć o zdobywaniu punktów i gonieniu rywali.

W GP Meksyku zawodnicy Haasa mieli momentami problemy, by wygrać pojedynek z Robertem Kubicą czy Georgem Russellem. Polak był w stanie utrzymywać się przed Francuzem przez znaczną część wyścigu F1, aż do momentu feralnego zjazdu na drugi pit-stop w związku z podejrzeniem przebicia opony.

Czytaj także: Znów spięcie pomiędzy Kubicą a Williamsem

- Ten samochód nigdy nie będzie dobry. Mamy tego świadomość - wypalił Kevin Magnussen w rozmowie z duńskim "Ekstrabladet".

ZOBACZ WIDEO: Robert Kubica otwarty na starty poza F1. "Chodzi też o rozwój. Chcę się ścigać"

Duńczyk zdołał pokonać Russella i dojechał do mety GP Meksyku na 15. miejscu. To było jednak dla niego marnym pocieszeniem. - Jedyne, co nam zostało to skupić się na roku 2020. Mamy dobrą okazję, by sprawdzić różne rzeczy. To dla nas wręcz wyjątkowa sytuacja, bo możemy myśleć już tylko o kolejnym sezonie F1 - dodał.

Haas przegrał w tym roku z oponami Pirelli, które okazały się bardzo wrażliwe i trudne w zarządzaniu. Zespół starał się poświęcić temu tematowi wiele tygodni, ale w końcu musiał się poddać. Sytuacji nie ułatwiał też fakt, że Pietro Fittipaldi i Louis Deletraz pracujący w symulatorze nie mają żadnego doświadczenia w F1.

Dlatego Amerykanie są zdeterminowani, aby zakontraktować Roberta Kubicę na sezon 2020. Polak swoim doświadczeniem miały pomóc Haasowi. Tyle że 34-latek wciąż nie podjął ostatecznej decyzji, Tymczasem ekipa coraz mocniej pracuje nad kolejną kampanią F1.

Czytaj także: Tak Kubica wyprzedził Russella w GP Meksyku (wideo)

- W drugiej połowie sezonu mieliśmy świadomość, że trudno będzie nam rozwinąć ten samochód. To może mieć pozytywy. Bo dzięki temu szybko zaczęliśmy myśleć o roku 2020. Nie jest tajemnicą, że od jakiegoś czasu wszyscy w Haasie myślimy już tylko o kolejnym sezonie - podsumował Magnussen.

W kolejnym sezonie z Magnussenem i Grosjeanem współpracować może już Kubica. Uwagi Polaka w symulatorze i występy w piątkowych treningach F1 bez wątpienia pomogłoby Amerykanom, podobnie jak wsparcie finansowe Orlenu. Nawet jeśli Duńczyk i Francuz najchętniej nie oddawaliby sesji treningowych Kubicy, o czym wspominali przy okazji GP Meksyku (czytaj więcej o tym TUTAJ). 

Czy Haas poprawi swoje wyniki w sezonie 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

PRZEJDŹ NA WP.PL