Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bolid F1 Williamsa na sezon 2021Materiały prasowe / Twitter.com/WilliamsRacing / Bolid F1 Williamsa na sezon 2021

Formuła 1. Williams zaprezentował bolid na 2021 rok. "Pierwsze spojrzenie w przyszłość"

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Zespół Williamsa zaprezentował w czwartek projekt swojego bolidu na sezon 2021. To właśnie wtedy wejdzie w życie nowy regulamin techniczny w Formule 1.

W sezonie 2021 zaczną obowiązywać nowe przepisy techniczne. Zmieniona zostanie konstrukcja bolidów, wprowadzony będzie także limit wydatków, który wyniesie 175 milionów dolarów na sezon (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ).

Swój bolid na 2021 rok zaprezentował już zespół Williamsa. Póki co w formie wizualnej, za pośrednictwem mediów społecznościowych, a zdjęcie zostało opatrzone podpisem: "pierwsze spojrzenie w przyszłość". Później zaprezentowano jeszcze krótki film wideo.

Czytaj także: F1: Williams znalazł sojusznika. Wspólnie z Ferrari sprzeciwił się opóźnieniu rewolucji w F1

Brytyjski zespół poinformował także o zmianach w konstrukcji pojazdu. Będzie on miał nowe 18-calowe felgi i niskoprofilowe opony. Ponadto otrzyma nowy design podwozia, planowane są także zmiany w budowie przedniego i tylnego skrzydła.

Bolid Williamsa na sezon 2021 zobaczyć można na poniższym filmie:

Niewykluczone, że do Formuły 1 w sezonie 2021 powróci Robert Kubica. - Powrót w 2021 roku? Zawsze trudno jest powiedzieć "nie" ściganiu się w F1. Oczywiście, wszystko zależy od możliwości. Nauczyłem się jednak na podstawie moich ciężkich doświadczeń życiowych, że w tej chwili dyskutowanie o przyszłości nie ma za bardzo sensu - powiedział Kubica w rozmowie z portalem gptoday.net (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO: Orlen z Robertem Kubicą także poza Williamsem. "Mamy plany. Będziemy dalej w F1"

Czy zespół Williamsa zdobędzie jeszcze punkty w sezonie 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (13):

Wszystkie komentarze (13)

Komentarze (13)

×
    Wszystkie komentarze (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL