Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: GP USA. Williams dołączył do akcji movember. Wąsy na samochodach Roberta Kubicy i George'a Russella (foto)

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Zaczął się listopad, a wraz z nim movember, czyli akcja zwracająca uwagę na problem raka jąder i prostaty wśród mężczyzn. W kampanię zaangażował się Williams. Podczas GP USA na samochodach znalazły się charakterystyczne wąsy.

Listopad został uznany na całym świecie miesiącem solidarności z mężczyznami, którzy zmagają się z nowotworami jąder i prostaty. W ten sposób powstała akcja movember. Polega ona na zapuszczaniu wąsów w listopadzie i zwracaniu uwagi na konieczność systematycznych badań.

Do akcji w sposób zabawny włączył się Williams. Wprawdzie ekipa z Grove nie kazała zapuszczać wąsów Robertowi Kubicy czy George'owi Russellowi, ale za to znalazły się one na samochodach Polaka i Brytyjczyka. Dodatkowo wąs trafił na kask Russella.

Czytaj także: Williams będzie zwlekać z następcą Kubicy

W tym przypadku można pochwalić Williamsa za tę akcję. Co roku wielu sportowców dołącza bowiem do kampanii movember, zapuszczając wąsy. Dobrze, że również świat F1 nie jest obojętny w tej sytuacji.

Warto przypomnieć, że na samochodach Williamsa znajdują się jeszcze dwa inne, dość charakterystyczne znaki. Litera "S" nawiązuje do Ayrtona Senny, który zginął za kierownicą pojazdu brytyjskiej ekipy. Ponadto Claire Williams postanowiła na karoserii umieścić małego motyla. Oddaje on hołd jej matce, Virginii-Ginny Williams.

Czytaj także: Robert Kubica znów łączony z Ferrari

ZOBACZ WIDEO: F1. Robert Kubica o swoich początkach. "Musiałem podkładać poduszki na siedzenie żeby cokolwiek widzieć"

Czy spodobał ci się pomysł Williamsa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL