Najnowsze Wyniki/Kalendarz
tor w ZandvoortMateriały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: tor w Zandvoort

F1: ekolodzy przegrali batalię w sądzie. Grand Prix Holandii zgodnie z planem

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Ekolodzy próbowali wstrzymać prace związane z przygotowaniami do GP Holandii w F1. Mimo protestów, na torze w Zandvoort pojawił się ciężki sprzęt i obiekt powinien być gotowy na przyjęcie najlepszych kierowców świata w maju 2020 roku.

W ostatnich tygodniach ekolodzy próbowali wstrzymać prace remontowe na torze Zandvoort, co mogłoby nawet doprowadzić do odwołania wyścigu F1 o GP Holandii. Obiekt po raz ostatni gościł Formułę 1 w roku 1985, więc renowacja jest konieczna, aby dostosować go do obecnych standardów.

Ekolodzy złożyli kilka wniosków w sądzie, wskazując m.in. uchybienia podczas remontu holenderskiego toru. Zarządcy toru mieli bowiem nie zdobyć wszystkich wymaganych pozwoleń.

Czytaj także: Decyzja Kubicy ws. przyszłości najwcześniej w grudniu

Sprawa zakończyła się jednak po myśli promotorów GP Holandii. - Protesty w żaden sposób nas nie zaskoczyły. Wiele osób uważa, że brak wyścigu F1 byłby lepszym rozwiązaniem. Jednak gdyby nie ta runda, to nie mielibyśmy wielu zmian w naszym rejonie - powiedział w "Formule 1" Jan Lammers, były kierowca F1 i promotor GP Holandii.

ZOBACZ WIDEO "Klatka po klatce" #37: skandaliczne zestawienia w polskim MMA, skończy się to tragedią

- Wystarczy spojrzeć na nowy dworzec kolejowy w Zandvoort. On powinien być wyremontowany 20 lat temu, a nie dopiero teraz. Pieniądze znalazły się w momencie, gdy stało się jasne, że będziemy gościć F1. Nową stację kolejową szykujemy głównie ze względu na przyjazd ogromnej rzeszy kibiców F1, ale przez pozostałe 362 dni w roku korzystać z niej będą okoliczni mieszkańcy - dodał Lammers.

Czytaj także: Hamilton nie myśli o rekordzie Schumachera

Holender zaprzeczył przy tym, aby batalia z ekologami doprowadziła do opóźnień w renowacji toru. - Wszystko idzie zgodnie z planem - podsumował.

Czy cieszy cię powrót Grand Prix Holandii do kalendarza F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL