Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nico Hulkenberg za kierownicą Renault Materiały prasowe / Renault / Na zdjęciu: Nico Hulkenberg za kierownicą Renault

F1: Renault musi ciąć wydatki. Zespół może się wycofać z Formuły 1

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Renault po zakończeniu obecnego sezonu może opuścić F1. Myśleć nad tym ma Clotilde Delbos, nowy szef francuskiej firmy. Jego zadaniem potrzebna jest obniżka kosztów w Renault, a Formuła 1 generuje ogromne wydatki.

W ostatnich dniach Renault informowało o sporych zmianach w fabryce. Marcin Budkowski, który odpowiada za rekrutację w stajni z Enstone, zatrudnił m.in. Dirka de Beera oraz Pata Fry'a. Może się jednak okazać, że to wszystko na darmo.

Według niemieckiego serwisu "F1 Insider", w Renault bardzo poważnie biorą pod uwagę wycofanie z F1 i to już po zakończeniu obecnej kampanii. To efekt działań Clotilde'a Delbosa, który kilka tygodni temu został nowym szefem francuskiej firmy.

Czytaj także: Robert Kubica chwali zmiany w F1 w roku 2021

Francuski rząd, który posiada w Renault 15. proc akcji, naciska na Delbosa i oczekuje od niego ograniczenia wydatków. Bardzo łatwo byłoby to osiągnąć poprzez wycofanie się z F1, bo generuje ona ogromne wydatki. Na dodatek Delbos jest przeciwnikiem Formuły 1.

Nagłe wycofanie Renault ze stawki byłoby fatalną wiadomością dla Daniela Ricciardo oraz Estebana Ocona, którzy mają kontrakty z zespołem na sezon 2020.

Czytaj także: Kłótnia szefów Ferrari i Red Bull Racing

Rezygnacja z F1 ze skutkiem natychmiastowym nie byłaby niczym nowym. Podobnie kontrowersyjną decyzją podjęli szefowie Hondy w roku 2008. W efekcie w kolejnym sezonie zespół rywalizował jako Brawn GP, po tym jak został uratowany przez Rossa Brawna. Kilka miesięcy później Brytyjczyk sprzedał go Mercedesowi

ZOBACZ WIDEO: Orlen z Robertem Kubicą także poza Williamsem. "Mamy plany. Będziemy dalej w F1"Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Renault opuści F1 po sezonie 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL