Najnowsze Wyniki/Kalendarz
start do wyścigu F1Materiały prasowe / Pirelli Media / Na zdjęciu: start do wyścigu F1

F1: dawne gwiazdy kpią z pomysłu ekologicznej Formuły 1. "Zastanawiam się, jaki idiota wpada na takie pomysły"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
W tym tygodniu Formuła 1 ogłosiła wielki zwrot w kierunku ekologii. W roku 2030 F1 ma osiągnąć zerowy poziom emisji dwutlenku węgla. - Czasem zastanawiam się, jaki idiota wpada na takie pomysły - mówi Olivier Panis, były kierowca F1.

Biorąc pod uwagę zwrot całego świata w kierunku ekologii i ochrony środowiska, Formuła 1 nie mogła pozostać bierna na to, co dzieje się wokół niej. Tak należy tłumaczyć ogłoszony w tym tygodniu plan, by do roku 2030 porzucić m.in. wyroby z plastiku i osiągnąć neutralność węglową (czytaj więcej o tym TUTAJ).

Suchej nitki na nowym planie nie zostawiają dawne gwiazdy F1. - Czasem zastanawiam się, jaki idiota wpada na takie pomysły. Przecież to bzdury. Szczerze mówiąc, czasem nie widzę różnicy między poprawnością polityczną a faktyczną ochroną środowiska. Jeśli chcesz być proekologiczny, to nie organizuj wyścigów F1 - powiedział RMC Sport Olivier Panis, były kierowca F1.

Czytaj także: Steiner stara się nie denerwować wynikami Haasa

Podobnie sprawę ocenił Jacques Villeneuve. - Ten plan można opisać słowami "patrz, jesteśmy zieloni, kochaj nas". Jeśli jednak chcesz tak bardzo dbać o środowisko, to powinieneś nie uprawiać sportów, nie organizować koncertów czy też nie ścigać się. Musimy to jasno powiedzieć. Ekologia nie pasuje do motorsportu - stwierdził były mistrz świata F1.

Jednak są i tacy, którym zapowiedzi F1 się spodobały. W dniu ogłoszenia planu, który ma na celu zerową emisję dwutlenku węgla w roku 2030, Renault wydało nawet specjalny komunikat. W nim pochwaliło szefów Formuły 1 za odważną decyzję.

Czytaj także: Kubica na konferencji prasowej przed GP Brazylii

- Te propozycje pokazują, że F1 jest wrażliwa na otaczający ją świat. Nie możemy o tym tylko mówić, musimy też działać. Takie programy to konieczność. Liberty Media nie zadowala się jedynie stwierdzeniem, że silniki w F1 powinny być bardziej ekologiczne. Mamy do opracowania cały system - ocenił w "Auto Hebdo" Cyril Abiteboul, szef Renault.

ZOBACZ WIDEO: F1. Robert Kubica o swoich początkach. "Musiałem podkładać poduszki na siedzenie żeby cokolwiek widzieć"

Czy F1 powinna w większym stopniu promować ekologię i ochronę środowiska?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL