Najnowsze Wyniki/Kalendarz
wypadek Roberta KubicyTwitter / Formula 1 / Na zdjęciu: wypadek Roberta Kubicy

F1: GP Brazylii. Wypadek Roberta Kubicy. Kevin Magnussen sprawcą zamieszania (wideo)

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Wszystko potoczyło się bardzo szybko - ocenił Karun Chandhok w Sky Sports wypadek Roberta Kubicy w treningu przed GP Brazylii. Polak miał pecha, bo chwilę wcześniej w tym miejscu z toru wypadł Kevin Magnussen i naniósł wodę na krawężniki.

Do wypadku Roberta Kubicy doszło tuż po rozpoczęciu drugiego treningu F1 przed GP Brazylii. Pierwsze powtórki i analizy telewizyjne wykazały, że kierowca Williamsa minimalnie najechał na białą linię okalającą tor.

Od razu eksperci i dziennikarze sugerowali, że na linii musiała znajdować się woda. - Myślę, że Kubica najechał na białą linię i od razu stracił kontrolę nad samochodem. Wszystko potoczyło się bardzo szybko - powiedział w Sky Sports Karun Chandhok.

Czytaj także: Role w negocjacjach Kubicy z Haasem odwróciły się

Jak się okazało, wody w feralnym trzecim zakręcie było sporo, bo chwilę wcześniej naniósł ją tam Kevin Magnussen. Duńczyk okazał się sprawcą zamieszania, bo chwilę przed Kubicą sam wypadł na pobocze i naniósł wodę na tarki i białą linię.

ZOBACZ WIDEO: F1. Robert Kubica o swoich początkach. "Musiałem podkładać poduszki na siedzenie żeby cokolwiek widzieć"

- W tych warunkach tor wydaje się być suchy, ale krawężniki i tarki potrafią być nadal mokre. To bardzo zdradliwe. Trzeba na to uważać zwłaszcza w szybkich zakrętach - przeanalizował Chandhok w brytyjskiej telewizji.

Czytaj także: Kubica z pełnym uznaniem o Hamiltonie

Kubica wskutek wypadku kompletnie zniszczył model FW42. Siła uderzenia była na tyle duża, że po incydencie u boku Polaka pojawił się samochód medyczny, który zawiózł 34-latka na obowiązkowe badania. Na szczęście nie wykazały one żadnych urazów.

Jeszcze przed rozpoczęciem piątkowych treningów, Adam Burak z Orlenu potwierdził w rozmowie z WP SportoweFakty pozostanie Roberta Kubicy w F1 na sezon 2020. Cały wywiad możesz przeczytać TUTAJ

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL