Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: GP Brazylii. Incydent pomiędzy Robertem Kubicą a Maxem Verstappenem. Kara za zachowanie mechaników Williamsa

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Niewiele brakowało, a po wymianie opon w GP Brazylii Robert Kubica zderzyłby się z Maxem Verstappenem. Mechanicy Williamsa wypuścili Polaka tuż pod koła nadjeżdżającego Holendra.

Na 22. okrążeniu wyścigu F1 o GP Brazylii Max Verstappen i Robert Kubica zjawili się w alei serwisowej, by otrzymać nowe komplety opon. Mechanicy Williamsa w tej sytuacji nie ustrzegli się błędu i wypuścili Polaka ze stanowiska tuż pod koła nadjeżdżającego Holendra.

- Co to było do cholery?! - pytał przez radio kierowca Red Bull Racing, który utknął za Kubicą, przez co opuszczeniu alei serwisowej wyprzedził go Lewis Hamilton. 22-latek szybko wyprzedził jednak aktualnego mistrza świata F1.

Czytaj także: Lewis Hamilton powinien zakończyć karierę?

Incydentem między Kubicą a Verstappenem zajęli się jednak sędziowie. Po kilku minutach narady stewardzi podjęli decyzję, by nałożyć na krakowianina karę pięciu sekund. Nie miało to większego wpływu na jego rezultat w GP Brazylii, bo w momencie ukarania zajmował ostatnie miejsce w wyścigu i tracił ponad sześć sekund do George'a Russella.

Należy pamiętać, że to zespół decyduje o tym, w którym momencie wypuścić kierowcę ze stanowiska. Małe lusterka oraz mechanicy stojący wokół nie pozwalają bowiem na dokładne przeanalizowanie sytuacji, jaka ma miejsce w pit-lane. Dlatego Kubica nie zawinił podczas incydentu z Verstappenem. Po raz kolejny w tym sezonie 34-latek zapłacił wysoką cenę za niefrasobliwość zespołu. 

Czytaj także: Mercedes może opuścić F1 po roku 2020

ZOBACZ WIDEO: F1. Daniel Obajtek zachwycony ze współpracy z Kubicą. "Sama sprzedaż detaliczna wzrosła o 400 milionów złotych!"

Czy Williams to najgorzej zarządzany zespół w F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL