Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Kubica przed Georgem RussellemMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica przed Georgem Russellem

F1: GP Brazylii. Robert Kubica surowo oceniony. Brytyjczycy bez taryfy ulgowej dla Polaka

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Robert Kubica został najgorszym kierowcą GP Brazylii według serwisu planetf1.com. Zdaniem brytyjskich dziennikarzy, wyścig F1 na Interlagos okazał się kolejną trudną przeprawą dla kierowcy Williamsa.

Serwis planetf1.com wystawił oceny kierowcom za GP Brazylii i przy nazwisku Roberta Kubicy pojawiła się nota 5 (w skali 1-10). Tym razem dziennikarze z Wysp Brytyjskich nie byli zbyt wyrozumiali dla krakowianina.

"Cztery pit-stopy, do tego był bliski wypadku z Verstappenem w alei serwisowej. Kubica za ten incydent dostał karę, bo uznano, że zespół postąpił właściwie. Do tego jako jedyny dojechał do mety okrążenie za resztą stawki. To była kolejna trudna przeprawa dla Polaka" - napisano w uzasadnieniu oceny Kubicy.

Czytaj także: Kubica słusznie zaatakował Williamsa

Można mieć jednak pewne zastrzeżenia, co do oceny pewnych zdarzeń przez Brytyjczyków. Należy bowiem przypomnieć, że chociaż Kubica został ukarany za incydent z alei serwisowej, to Polak nie mógł się lepiej zachować po wymianie opon. Williams dał mu zielone światło do wyjazdu ze stanowiska w momencie, gdy przed samochodem znajdował się jeden z mechaników (czytaj więcej o tym TUTAJ).

O ile Robert Kubica dojechał do mety GP Brazylii na 16. miejscu, o tyle znacznie lepiej wypadł George Russell. 21-latek dojechał do mety jako 12. Drugi z kierowców Williamsa otrzymał od brytyjskich dziennikarzy notę 7.

Czytaj także: Sędziowie celowo odpuścili Williamsowi?

"Tak jak Kubica zyskał dzięki dramatycznym wydarzeniom na Hockenheim w Niemczech, tak Russell musiał mieć nadzieję, że coś podobnego zdarzy się na Interlagos. Zbliżył się na tyle, na ile mógł. Dało mu to 12. miejsce i można uznać to za dobry wynik" - podsumowano występ Russella.

ZOBACZ WIDEO: F1. Robert Kubica o swoich początkach. "Musiałem podkładać poduszki na siedzenie żeby cokolwiek widzieć"

Czy Robert Kubica zasłużył na tak niską ocenę za GP Brazylii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (8):

 • wisus54 Zgłoś
  No i jeszcze jedna uwaga do tych "dżentelmenów" jak są niebieskie flagi to zawodnicy dublowani mają obowiązek ustąpić drogę pojazdowi wyprzedzającemu a nie jak dublowany
  Czytaj całość
  Dżorge korzystając z niebieskich flag wyprzedza w tym czasie Kubicę.
  • wisus54 Zgłoś
   Brytyjscy "eksperci" od jazdy taczkami zapomnieli że na pierwszym pit stopie Kubicy założono twarde opony i że taczki miały założone posezonowe szprychy i rączki z sezonu
   Czytaj całość
   1999r. Kółko przednie nie smarowane właściwie i nr seryjny taczek nie zgadzał się z oryginałem. A tak poza tym to maja rację tym się nie da jeździć.
   • Tajfun Zgłoś
    Kogo obchodzą oceny słabych dziennikarzy zakochanych we własnym kierowcy nie potrafiący obiektywnie oceniać realiów tego sportu. Żyją w urojeniu własnej zayebistości.
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    PRZEJDŹ NA WP.PL