Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Robert Kubica surowo oceniony przez "The Telegraph". Został wybrany najgorszym kierowcą sezonu

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
"The Telegraph" uznał Roberta Kubicę za najgorszego kierowcę F1 sezonu 2019. Brytyjczycy przedstawili swój ranking w oparciu o wyniki poszczególnych sesji. George Russell zajął 13. miejsce. Zabawę wygrał Lewis Hamilton.

Wprawdzie Robert Kubica zdobył dla Williamsa jedyny punkt w sezonie 2019 i uplasował się wyżej w klasyfikacji końcowej F1 niż George Russell, ale jednak w większości sesji F1 był gorszy od młodego Brytyjczyka. Dlatego też Polak zamknął ranking przygotowany przez "The Telegraph".

"Nasz ranking składa się z różnych czynników. Uwzględnia wskaźnik wydajności samochodu, wyniki kwalifikacji, punkty karne zgromadzone przez kierowcę w przeciągu całego sezonu oraz naszą subiektywną ocenę. Na podstawie tych składników każdy kierowca otrzymał łączną sumę punktów" - napisali brytyjscy dziennikarze.

Czytaj także: Ross Brawn pogratulował Robertowi Kubicy

Robert Kubica został uznany przez gazetę za najgorszego kierowcę F1 sezonu 2019. W rankingu "The Telegraph" reprezentant Williamsa zgromadził tylko 1756 punktów, podczas gdy znajdujący się przed nim Romain Grosjean zainkasował ich 2061. Różnica jest zatem spora.

ZOBACZ WIDEO: F1. Robert Kubica o swoich początkach. "Musiałem podkładać poduszki na siedzenie żeby cokolwiek widzieć"


"To nie był szczęśliwy powrót Kubicy do F1. Całkowicie przepadł w kwalifikacjach, które przegrał z Russellem 0:21 i został wyprzedzony przez kolegę z zespołu w większości wyścigów. Jedyny jasny moment w tym pełnym mroku sezonie nastąpił na deszczowym Hockenheim, gdzie Kubica zdobył pierwszy i jedyny punkt Williamsa" - napisano o występach polskiego kierowcy.

"Można twierdzić, że jego powrót na najwyższy poziom motorsportu był stratą czasu, ale to byłoby zbyt ostre. Sam powrót do F1 i rywalizacja na tym poziomie jest imponująca. Jedyną osobą, która może ocenić swoją wartość jest w tej chwili sam Kubica" - dodano.

Dziennikarze "The Telegraph" znacznie lepiej ocenili George'a Russella, który z 2639 punktami zajął 13. miejsce w rankingu przygotowanym przez gazetę.

"Trudno ocenić, jak imponujący był debiut Russella w F1 z powodu nędznej formy Williamsa i tego, że Kubica był wyjątkowo niekonkurencyjny w porównaniu do niego. Mimo to, zrobił wszystko to, o co go proszono. Pokonał kolegę z zespołu w każdej sesji kwalifikacyjnej i większości wyścigów. Zabrakło mu jedynie punktów. Teraz Russell potrzebuje wzrostu formy Williamsa, bo inaczej jego szanse na awans do lepszej ekipy będą coraz mniejsze" - napisano w uzasadnieniu pozycji Russella.

Czytaj także: Robert Kubica blisko BMW

Przed sezonem "The Telegraph" przygotował podobne zestawienie i zakładał w nim, że Kubica będzie najgorszym kierowcą w stawce F1, a Russell znajdzie się tuż przed nim. Oznacza to, że występy 21-latka były lepsze niż oczekiwali tego dziennikarze zatrudnieni w tej gazecie.

Zabawę brytyjskiego dziennika wygrał Lewis Hamilton z 3296 punktami na koncie. Kolejne miejsca zajęli Max Verstappen (3256) oraz Carlos Sainz (3148).

Czy uważasz wybór "The Telegraph" za słuszny?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (19):

 • DRM Zgłoś
  Jeszcze tylko tytuł najgorszego kierowcy w DTM i pobije rekord.
  • Daniel DeFarr Zgłoś
   Kubica jeździł tym, co pozostało po złożeniu bolidu dla Russela, a i tak ostatecznie Robert okazał się lepszy. Skandalem jest to, że nie zdążyli na pierwsze testy nawet jednego
   Czytaj całość
   samochodu złożyć. Prawda jest taka, że gdyby nie Kubica i kasa z Orlenu, to Williamsa w tym roku nie byłoby w stawce.
   • WPjestglupie Zgłoś
    I co pseudo-spece od F1 z kanapy z bro w ręku? W telegrafie się pewnie nie znają, co nie? Ale mam z was wszystkich teraz polew, już mnie brzuch ze śmiechu boli. I to nas wszystkich
    Czytaj całość
    kosztowało 100 mln zł. Warto było?
    Wszystkie komentarze (19)

    Komentarze (19)

     Wszystkie komentarze (19)
     PRZEJDŹ NA WP.PL